Trafik Polisleri motosiklet sürücülerine göz açtırmıyor

12
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Polisleri motosiklet sürücülerine yönelik olarak…
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Polisleri motosiklet sürücülerine yönelik olarak 14 Ağustos 2014 Perşembe günü sabahın erken saatlerinde Kırklareli’nin en işlek caddelerinden, Mustafa Kemal Bulvarı Dingiloğlu Parkı önünde uygulama yaptı. 
Kırklareli’ de çok sayıda motosiklet kullanıcı olmasıyla birlikte, çoğu kullanıcının evrakları eksik veya kullanıcılar kuralları bilmemekte. Bununla birlikte Kırklareli Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü Ekipleri de zaman zaman uygulamalar yaparak, halkın güvenliği, huzuru için uygulamalar, denetlemeler yapıyor. Geçtiğimiz günlerde Motosiklet kullanıcılarına eğitimler, seminerler veren trafik polisleri bu defa, kurallara uymayan motosiklet kullanıcılarını af etmedi. Evrakları eksik olan sürücülere cezai işlem uyguladı. Evrakları eksik olan veya trafiğe çıkması uygun olmayan motosikletleri de Emniyet Müdürlüğü Otoparkları’na çektiler.
Uygulama yapan polisler; bu uygulamalarda En çok önem gösterdiğimiz kask, çünkü kask bir kazaya karıştıklarında hayat kurtarıyor, onun içinde kask takmayan sürücülere cezai işlem uyguluyoruz ve kask takmanın önemini anlatıyoruz. Evrakları kontrol ediyoruz eğer eksik varsa Bunlara da cezai işlem uyguluyoruz. Herkes trafik kurallarına, yönetmeliklere uymalı ve bilinçli olmalı. Aksi halde hem kazalara karışıp sevdiklerimizin canını yakmayalım, hem de başkalarının canlarını yakmayalım.” 
Uygulamalar; Kırklareli’nin çeşitli yerlerinde, özellikle yaz ayı olmasıyla birlikte çok sayıda motosiklet kullanıcı olduğundan, halkın güvenliği ve trafikte bir aksaklık yaşanmasın diye daha sık yapılacak. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here