Trafik kazalarında Eylül Ayı’nda 1 kişi hayatını kaybetti

11
 Eylül Ayı’nda gerçekleştirilen Trafik Kontrolleri’nde 25 bin 314 araç kontrol edildi bunlardan 4 bin 507 araç kusurlu çıktı
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü’nden Kırklareli’de Eylül Ayı’nda Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması adına Trafik ekiplerince kontroller yapıldı.  Bu kontrollerin vatandaşların hayatlarını kurtarmak ve kazaların yaşanmamasını sağlamak yaşansa da emniyet kemerinin takılmasını sağlamak amacıyla yapıldığını unutulmaması gerektiği belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:
 “Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri tarafından 2014 yılı Eylül ayı içerisinde toplam 25 bin 314 araç kontrol edilmiş olup, bunlardan kusurlu bulunan 4 bin 507 araca trafik idari para cezası tatbik edildi. Eylül ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 296 Araç trafikten men edilmiş, 65 sürücünün ehliyetine el konuldu. Trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2014 yılı Eylül ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 39 Maddi Hasarlı, 68 Yaralamalı ve 1 Ölümlü olmak üzere toplam 108 Trafik Kazası meydana gelmiştir. Meydana gelen bu kazalarda 68 vatandaşımız yaralandı, 1 vatandaşımız hayatını kaybetti.
Sayın Başbakanımızın Başkanlığında, 30 Mayıs 2012 günü yapılan Karayolu Güvenliği Yüksek Kurulu’nun 3. toplantısında kabul edilen “Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı” çerçevesinde, Ülkemizde 2013 ve 2014 yılları hız ve emniyet kemeri yılı ilan edilmiş olup, İlimizde Eylem Planı doğrultusunda her gün ekiplerimizce farklı zaman aralıklarında araç sürücülerine yönelik eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri yürütüldü. 
Yapılan bu eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri yanı sıra denetleme faaliyetlerine de devam edilmekte olup, 2014 yılı Eylül Ayı içerisinde yapılan kontrollerde; 2 bin 552 araç sürücüsüne “Hız limitlerini İhlalden”, 50 araç sürücüsüne “Emniyet Kemeri Takmamaktan” dolayı trafik idari para cezası tatbik edildi.
Yıl içerisinde İlimiz genelinde ağırlıklı olarak eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri ile hız ve emniyet kemeri denetimlerini arttırarak trafik kazaları sonucu meydana gelen yaralanma ve ölümlerin azaltılması, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde seyahat etmeleri amaç edinildi.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here