“Trafik güvenliği ülkemizin en büyük sorunlarındandır”

10
02-10 Mayıs 2010 tarihleri arasında kutlanacak olan “Karayolları Trafik Haftası” dolayısıyla açıklamada bulunan Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu, trafik güvenliğinin ülkemizin en önemli sorunlarından birisi haline geldiğini belirterek şunları kaydetti:

 


HABER MERKEZİ
“Her yıl mayıs ayının ilk Cumartesi günü Karayolu Trafik Güvenliği Günü ve bu günü izleyen hafta da Karayolu Trafik Haftası olarak kabul edilmektedir. Her geçen gün motorlu araçların sayısındaki artış, gerek yerleşim birimlerinde ve gerekse yollarda, çeşitli trafik sorunlarının yaşanmasına neden olmakta ve son zamanlarda Trafik güvenliği Ülkemizin en önemli sorunlarından birisi haline gelmiştir. Her yıl binlerce insanımız trafik kazalarında hayatını kaybetmekte on binlerce insanımız yaralanmakta ve bazıları da maalesef sakat kalmaktadır. Bunun yanı sıra oluşan maddi zararlar da milli servetimizde ciddi kayıplara sebep olmaktadır.
İlimizde de bu yıl, 02-10 Mayıs tarihlerindeki hafta, “Karayolu Trafik Haftası” olarak kutlanacak ve hafta boyunca, çeşitli etkinliklere yer verilecektir. Trafik kazalarının, sürücülerin ve yayaların trafik kurallarına uymamaları sonucu, meydana gelmekte olduğu göz önüne alındığında, bu kazaların en az seviyeye çekilmesi için, hem yayaların, hem de sürücülerin trafik kurallarına eksiksiz uymaları gerekmektedir. Trafik kazalarının önlenmesi için yapılan çeşitli eğitim faaliyetlerinin yanı sıra, güvenlik kuvvetlerimizce gece, gündüz demeden kazaları önleyici kontrol hizmetleri yapılmaktadır.
Karayolu Trafik Güvenliği Haftası’nda yapılacak etkinliklerin, ülkemizdeki trafik bilincinin gelişmesine katkıda bulunacağına inanıyor ve bütün vatandaşlarımı trafik kurallarının titiz uygulayıcısı olmaya davet ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; Karayolu Trafik Haftası etkinlikleriyle oluşturulacak trafik bilinci ile yavrularımız, ailelerimiz ve yüce milletimiz için trafik kazalarından uzak, başarılı, mutlu nice yıllar diliyor, etkinliklerinin icrasında emeği geçecek olanlara şimdiden teşekkür ediyor, hepinize en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here