Trafik ekipleri, trafik canavarlarının peşinde

6
Trafik ekipleri, trafik canavarlarının peşinde

Il Emniyet Müdürlüğümüz’ün trafik ekiplerince gerçekleştirdikleri denetimler yaz-kış demeden tüm hızıyla sürüyor. Bu kapsamda özellikle, ilimizin giriş ve çıkış noktalarında görev yapan trafik polisleri, araçlar üzerinde yaptıkları denetimler ile gerekli önlemlerini almayan sürücülere uyarılarda bulunuyor, başkasının hayatını tehlikeye atacak hızda giden araçlara ise cezai müeddiye uyguluyorlar.

Babaeski yolu, Kavaklı Beldesi mevkiinde konuşlanan emniyet mensuplarımız gece gündüz demeden 24 saat boyunca trafik canavarı avını sürdürüyor. Bölgeden geçerken objektiflerimize takılan bu fotoğraflarda da görüldüğü gibi birçok sürücü söz konusu noktada durduruluyor ve ilk olarak evrak incelemesi gerçekleştiriliyor.

Emniyet mensuplarımız, radar sayesinde saatte 88-90 km hız sınırını aştığı tespit edilen araçlara ayrıca, sürücünün şüpheli hareketleri çerçevesinde özellikle gece saatlerinde alkol muayenesi de gerçekleştiriyorlar. Emniyet kemerini takmayan veya eksik evrak bulunduran sürücüler tekrar tekrar uyarılıyor ve ceza ile karşılaşabiliyorlar.

Güvenli bir seyir için görevinin başında bulunan trafik polisleri, sürücülerin trafik kurallarına uyması halinde hiçbir sorunla karşılaşmayacaklarını bir kez daha önemle vurguluyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.