Trafik Canavarı’na Mart Ayı’nda 1 kurban verdik

9
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Mart Ayı içerisinde meydana gelen 94 Trafik Kazası’nda 50 kişinin yaralandığı, 1 kişinin ise hayatını kaybettiği belirtilerek şunlar kaydedildi:
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Mart Ayı içerisinde meydana gelen 94 Trafik Kazası’nda 50 kişinin yaralandığı, 1 kişinin ise hayatını kaybettiği belirtilerek şunlar kaydedildi:
“Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri tarafından 2014 yılı Mart Ayı içerisinde toplam 15 bin 944 araç kontrol edilmiş olup, bunlardan kusurlu bulunan 3 bin 489 araca trafik idari para cezası tatbik edilmiştir. Mart Ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 279 Araç trafikten men edilmiş, 73 sürücünün ehliyetine el konulmuştur. Trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2014 yılı Mart Ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam 43 Maddi Hasarlı, 50 Yaralamalı ve 1 Ölümlü olmak üzere toplam 94 Trafik Kazası meydana gelmiştir. Meydana gelen bu kazalarda 81 vatandaşımız yaralanmış, 1 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.
Sayın Başbakanımızın Başkanlığında, 30 Mayıs 2012 günü yapılan Karayolu Güvenliği Yüksek Kurulu’nun 3 ncü toplantısında kabul edilen “Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı” çerçevesinde, Ülkemizde 2013 ve 2014 yılları hız ve emniyet kemeri yılı ilan edilmiş olup, İlimizde Eylem Planı doğrultusunda her gün ekiplerimizce farklı zaman aralıklarında araç sürücülerine yönelik eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri yürütülmektedir. 
Yapılan bu eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri yanı sıra denetleme faaliyetlerine de devam edilmekte olup, 2014 yılı Mart Ayı içerisinde yapılan kontrollerde; 1.380 araç sürücüsüne “Hız limitlerini İhlalden”, 55 araç sürücüsüne “Emniyet Kemeri Takmamaktan” dolayı trafik idari para cezası tatbik edilmiştir.
Yıl içerisinde İlimiz genelinde ağırlıklı olarak eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri ile hız ve emniyet kemeri denetimlerini arttırarak trafik kazaları sonucu meydana gelen yaralanma ve ölümlerin azaltılması, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde seyahat etmeleri amaç edinilmiştir.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here