Trafik Canavarı’na 2 can verdik

0
* Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Nisan Ayı’nın Trafik Düzenleme ve Denetleme Faaliyetleri’ni bir basın bildirisi ile açıkladı. Yapılan açıklamada meydana gelen 83 Trafik Kazası’nda 94 kişinin yaralandığı ve 2 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Nisan Ayı içerisinde Trafik Düzenleme ve Denetleme Faaliyetleri ile ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:
“Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri tarafından 2015 yılı Nisan Ayı içerisinde toplam: 29 bin 421 araç kontrol edilmiş olup, bunlardan kusurlu bulunan 4 bin 138 araca trafik idari para cezası tatbik edildi. Nisan Ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 239 Araç trafikten men edilmiş, 48 sürücünün ehliyetine el konuldu. Trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2015 Yılı Nisan Ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 37 Maddi Hasarlı, 44 Yaralamalı ve 2 Ölümlü olmak üzere toplam 83 Trafik Kazası meydana gelmiştir. Meydana gelen bu kazalarda 94 vatandaşımız yaralanmış, 2 vatandaşımız hayatını kaybetti.
Başbakanımızın Başkanlığında, 30 Mayıs 2012 günü yapılan Karayolu Güvenliği Yüksek Kurulu’nun 3. toplantısında kabul edilen “Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı” çerçevesinde, İlimizde her gün ekiplerimizce farklı zaman aralıklarında araç sürücülerine yönelik eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri yürütülmektedir. Yapılan bu eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri yanı sıra denetleme faaliyetlerine de devam edilmekte olup, 2015 Yılı Nisan Ayı içerisinde yapılan kontrollerde; 1.907 araç sürücüsüne “Hız limitlerini İhlalden”, 19 araç sürücüsüne “Emniyet Kemeri Takmamaktan” dolayı trafik idari para cezası tatbik edildi.
Ayrıca; 2012/16 Sayılı Başbakanlık Genelgesi ile Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı ile ülkemizde meydana gelen trafik kazaları sonucu ölümlerin %50 oranında azaltılması hedeflenmiş, Ülkemizde ve İlimizde meydana gelen kazalar analiz edildiğinde ölümlü ve yaralamalı kazaların birçoğunun hızdan kaynaklandığı tespit edilmiş olup, Başbakanlık Genelgesi kapsamında kazaların azaltılması için verilen hedefler doğrultusunda, İlimiz Merkezinde İnönü Caddesi, Kurtuluş Caddesi, Edirne Caddesi, Eriklice Caddesi üzerinde sabit olarak çevirme yapmaksızın,  şehir içindeki diğer bütün güzergâhlarda ise seyir halinde radarla hız denetimleri her gün aralıklı olarak ekiplerimizce yapılmaktadır 
Yıl içerisinde İlimiz genelinde ağırlıklı olarak eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri ile hız ve emniyet kemeri denetimlerini arttırarak trafik kazaları sonucu meydana gelen yaralanma ve ölümlerin azaltılması, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde seyahat etmeleri amaç edinilmiştir.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.