TRAÇİM’in armağanı ağaçlar toprakla buluştu

3
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Pınarhisar Meslek Yüksekokulu ve TRAÇİM Çimento işbirliği, Pınarhisar MYO bahçesini ıhlamur ağaçlarıyla şenlendirdi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Pınarhisar Meslek Yüksekokulu ve TRAÇİM Çimento işbirliği, Pınarhisar MYO bahçesini ıhlamur ağaçlarıyla şenlendirdi. TRAÇİM Çimento Fabrikası’nın armağanı olan 13 adet yetişmiş Ihlamur Ağacı öğrencilerin de katılımı ile Pınarhisar MYO bahçesinde toprakla buluştu. 
Soyak Holding’in bir kuruluşu olarak Kırklareli’nin Vize İlçesi’nde faaliyet gösteren TRAÇİM Çimento, Pınarhisar MYO’nun okul bahçesini yeşillendirme çalışmalarına katkıda bulundu. Öğrencilerini her fırsatta sektör temsilcileri ile buluşturmaya gayret gösteren Pınarhisar MYO’nun, son olarak TRAÇİM Çimento Fabrikası İnsan Kaynakları Müdürü Ozan Himmetoğlu‘nu ve ekibini ağırladıktan sonra aldığı ağaçlandırma sözükısa sürede yerine geldi. 
Önceki hafta Pınarhisar MYO öğrencileriyle buluşan TRAÇİM Çimento Fabrikası İnsan Kaynakları Müdürü Ozan Himmetoğlu öğrencilere tesislerindeki staj imkânları, sektörde çalışırken ve staj sırasında karşılaşılabilecek zorluklar hakkında bilgiler sundu. Bu buluşma sonrası Ozan Himmetoğlu’nuve ekibini makamında ağırlayan Pınarhisar MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Toylankendilerine paylaşımlarından ötürü teşekkür etti. Görüşme sırasında iki kurum arasındaki iyi ilişkilerin bir sembolü olarak Pınarhisar MYO bahçesinde bir ağaçlandırma çalışması yapılması gündeme geldi. Toylan tarafından daha sonra TRAÇİM Çimento Fabrikası Müdürü Oğuz Aydinç’le yapılan görüşmede de konuyla ilgili olarak derhal harekete geçileceği ifade edildi. Neticede verilen söz kısa süre içerisinde tutuldu ve Pınarhisar MYO bahçesi ıhlamur ağaçlarına kavuştu. 
Ağaçların dikimi sırasında konuşan Pınarhisar MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Toylan, başta fabrika müdürü Oğuz Aydinç ve İnsan Kaynakları Müdürü Ozan Himmetoğlu olmak üzere TRAÇİM Çimento yetkililerine okullarına yapılan bu güzel katkıdan ötürü teşekkürlerini iletti. Toylan, üniversite-sanayi işbirliğinin gerek öğrencilerini iş yaşamına hazırlama konusunda gerekse üniversite ve sanayi kuruluşları arasındaki diğer bağlar göz önüne alındığında vazgeçilmez olduğunu anımsattı. TRAÇİM Çimento Fabrika Müdürü Oğuz Aydinç de konuya ilişkin olarak kurumsal sosyal sorumlulukları gereği Pınarhisar MYO’ya ve doğaya bu tür bir katkıda bulunmaktan ötürü mutlu olduklarını, Pınarhisar MYO ile iyi ilişkilerinin ve işbirliği çalışmalarının bundan sonra da süreceğini ifade etti.  (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.