Tozaklı Köyü’nde aniden çıkan hortum korkuttu

10
13 Mayıs Pazartesi günü saat 14.30’da Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesine bağlı Tozaklı Köyü’nde meydana gelen hortum, köy halkını korkuttu.
HABER MERKEZİ
 Meydana gelen hortum olayı haberini aldığımız gibi saat 15.30’da Tozaklı Köyü’ne giderek sıcağı sıcağına Köy Muhtarı Ali İnan’la görüştük.
Muhtar Ali İnan saat 14.30’da meydana gelen hortumun fotoğrafını köy kahvesinin penceresinde çektiğini söyleyerek; “Hava karardı, şiddetli bir rüzgar çıktı. Hortum köyümüze 600-700 metre mesafede meydana geldi.. Hemen cep telefonumla hortumun fotoğrafını çektim” dedi. 
Muhtar Ali İnan, hortumun köyün dışında meydana gelmesinin bir can ve mal kaybına sebep olmadığını belirterek, bizi hortumun meydana geldiği bölgeye götürdü. Köye çok yakın bir yerde meydana gelen hortumun, köyün içinde meydana gelmemesinin gerçekten Tozaklı Köyü’nün şansı olduğunu gördük.
Tozaklı Köyü sakinleri daha önce böyle bir olay yaşamadıklarını, hortumun kendilerini çok korkuttuğunu ama can ve mal kaybı yaşamadıkları için Allah’a şükür ettiklerini söylediler. (Faruk Ceylan)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here