Tozaklı Köyü Kırklareli’de bir ilki gerçekleştirdi

9
* Kırklareli’nin Pınarhisar İlçesi’ne bağlı Tozaklı Köy Muhtarlığı,
Kırklareli sınırları içinde bulunan köyler arasında bir ilki
gerçekleştirerek Tozaklı Köyü’ne bir Çöp Toplama Aracı kazandırdı.

HABER MERKEZİ
2009 Yerel Seçimlerinde Tozaklı Köy Muhtarlığına aday olup Köy Muhtarı seçilen Tozaklı Köy Muhtarı Ali İnan, köyünde yaşanan çevre kirliliğinin önüne geçebilmek için bir yıl sürdürdüğü çalışmalar sonucunda köyüne bir Çöp Toplama Aracı kazandırdı. 24 Aralık 2010 Cuma günü Tozaklı Köy Meydanında köye hizmet verecek olan Çöp Toplama Aracı için kurban kesim töreni yapıldı. Saat 13.30’da gerçekleşen törene Pınarhisar Kaymakamı Mevlüt Özmen, Pınarhisar Askerlik Şube Başkanı Başçavuş  Taner Aktaş, Pınarhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Şahin, AK Partili Kırklareli İl Genel Meclis Üyesi Metin Güvenç, CHP’li Kırklareli İl Genel Meclis Üyesi Çetin Şinikoğlu, Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Başaran, AK Parti Pınarhisar İlçe Başkanı Tarık Bayraktaroğlu ve Tozaklı Köyü halkı katıldı.
Yeni alınan Çöp Toplama Aracı için törene katılan davetliler ile köy imamının okuduğu dualara eşliğinde kurban kesimi yapıldı. Daha sonra tüm davetlilere tatlı, tuzlu ve içecek ikramında bulunuldu.
* “Avrupalı kent ile birlikte Avrupalı köy standardını sağlamaya çalışıyoruz.”
Köye kazandırılan Çöp toplama aracı ile ilgili açıklama yapan Pınarhisar Kaymakamı Mevlüt Özmen şunları kaydetti;
“Bu tarz çalışmalar yaparak köylerimizi ön plana çıkartıp, Avrupalı kent ile birlikte Avrupalı köy standardını sağlamaya çalışıyoruz. Bütün köylerimiz için bu çalışmaları yapıyoruz. Köylerimizin hepsinde bu tarz çalışmalar son aşamalara gelmiştir. Çöp Toplama Aracı ve buna benzer ve daha lüks hizmetlere ağırlık vermeye çalışıyoruz.”
Hoş sohbetler eşliğinde devam eden tören Kaymakam Özmen’in köyden ayrılması ile son buldu.
* “Kırklareli’de ilk defa bir köy muhtarlığı köyüne Çöp Toplama Aracı satın alıyor”
Çöp toplama aracının Tozaklı Köyü’ne kazandırılması ile ilgili açıklama yapan Tozaklı Köy Muhtarı Ali İnan şunları kaydetti;
“Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesine bağlı Tozaklı Köyü 810 nüfuslu olup 350 haneden oluşmaktadır. 2009 tarihinde yapılan yerel seçimler sonrasında Tozaklı Köy Muhtarı olarak göreve başladım. Göreve başladığım günden 12 Aralık 2009 tarihine kadar Pınarhisar Belediyesi haftada bir defa köyümüze gelerek çöp konteynırlarına attığımız çöplerimizi topluyordu. Bu tarihten sonra belediye ekipleri çöplerimizi her nedense almamaya başladı. Bizde daha sonra Aza arkadaşlarımız ve vatandaşlarımız ile birlikte “bu işi nasıl çözeriz.” konusunu tartışmaya başladık. Pınarhisar Kaymakamımız Mevlüt Özmen, İl Genel Meclis Üyelerimiz Çetin Şinikoğlu ve Metin Güvenç ile birebir bu konu ile ilgili görüşmeler yaptık. Çevre temizliğimizi sağlamak adına yaklaşık olarak bir yıl bu iş için çalışmalar yaptık. Muhtarlığımızın ekonomik durum değerlendirmeleri sonucunda Pınarhisar Belediyesi’nin çöplerimizi almadığı tarih olan 12 Aralık 2009 tarihinden bir yıl geçtikten sonra 13 Aralık 2010 tarihinde Sayın Kaymakamımız Köylere Hizmet Götürme Birliği bütçesinden bizlere 10 Bin TL verdi. Tozaklı Köy Muhtarlığı olarak kendi bütçemizdende 10 Bin TL bedel ödeyerek 35 Bin TL değerindeki Çöp Toplama Aracını köyümüze kazandırdık. Aracı satın alırken 15 Bin TL tutarındaki farkı Pınarhisar İlçesi Esnaflarından Dalca Eczanesi sahibi Ali İhsan Dalca bir tanıdığı vasıtası ile aracı satın aldığımız yer olan GİNTEM firmasından 15 Bin TL tutarında bir indirim yaparak aracı köyümüze kazandırdık. Kırklareli’de ilk defa bir köy muhtarlığı köyünün çevre temizliğini sağlamak için bir Çöp Toplama Aracı satın alıyor. Böylelikle bizde bir ilke imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Tozaklı Köyü halkına hizmet etmek için aday oldum ve sağ olsun halkımızda beni seçtiler. Göreve geldiğim günden beri köyüme en iyi hizmeti yapmaya gayret gösteriyorum. Hizmetlerim inşallah bununla sınırlı kalmayacak daha iyi hizmetler yaparak köy halkımızın günlük yaşamlarını en rahat şekilde geçirmeleri için elimden geleni yaparak vatandaşlarımıza hizmet edeceğim. Çöp Toplama Aracının Tozaklı Köy Muhtarlığına kazandırılmasında emeği geçen başta Sayın Kaymakamımız Mevlüt Özmen’e, Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen Üyeleri Metin Güvenç, Çetin Şinikoğlu ve Kenan Ceylan’a, Köy Muhtarı olarak ben Ali İnan, muhtarlık olarak ve köy halkı olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.” (s)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here