“Torba yasanın sonuna geliniyor”

16
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş, kamuoyunda “Torba Yasa” olarak bilinen 6111 sayılı kanunda, oda ve borsalara aidat borcu olan üyelerin sadece anaparayı ödemeleri halinde gecikme faizlerinin alınmayacağını belirterek kanunun çıktığı günden epey zaman geçtiğini ve sürenin sonlarına gelindiğini hatırlattı.
HABER MERKEZİ
Çetintaş, yaptığı açıklamada, kanuna göre 2010 yılı dâhil daha önceki yıllara ait aidat borcu olan oda üyelerinin, aidat borçlarının asıllarının tamamını ödemeleri halinde, bu birikmiş borçlara gecikme faizinin alınmayacağını söyledi.
6 aylık af süresinin 2 Eylül’de dolduğunu ancak yapılan değişiklikle bu af süresinin 30 Eylül Cuma gününe kadar uzatıldığını belirten Çetintaş, bu nedenle oda üyelerinin bu tarihe kadar yasadan faydalanmalarının önemini vurgulayarak üyelerin bu imkânı iyi değerlendireceklerine inandığını söyledi.
Çetintaş, bu tarihe kadar aidat borçlarını ödemeyenlerin, 30 Eylül’den sonra borçlarını gecikme faizi ile birlikte borçlarını ödemek zorunda kalacaklarını kaydetti. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.