“Topraklarımıza sahip çıkalım”

10
* TEMA Kırklareli İl Temsilcisi Ali Haluk Korur; “Topraklarımızı, tarım
alanlarımızı, suyu koruma ve de erozyonla mücadele etme konularını ön
planda olacak” dedi.

HABER MERKEZİ
Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğa Varlıkları Koruma (Tema) Vakfı Kırklareli İl Temsilciliği tarafından Erozyonla Mücadele Haftası sebebi ile "Bereketli Topraklar Yaşam Üretir" sloganı ile 02 Aralık 2010 Perşembe günü saat 12.15’te Vilayet Meydanı Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başlayacak.
TEMA Vakfı Kırklareli İl Temsilcisi Ali Haluk Korur 30 Kasım 2010 Salı günü yaptığı basın açıklamasında Erozyonla Mücadele Haftası dolayısıyla Tema Kırklareli İl Temsilciliği’nin ilk defa böyle bir etkinlik düzenlediğini ifade ederek aynı hafta içerisinde bütün Türkiye genelinde düzenleneceğini belirtti.
Korur; “Tema Vakfı Kırklareli İl Temsilciği olarak Erozyonla Mücadele Haftası dolayısıyla ilk kez bu kadar kapsamlı bir etkinlik düzenliyoruz. Aynı etkinlik Türkiye genelinde düzenlenecek ve çeşitli illerde 02 Aralık 2010 Perşembe günü sessiz yürüyüş olacak. Topraklara sahip çıkmayı, tarım alanlarımızı, suyu korumayı ve de erozyonla mücadele etme konuları ön plana çıkartılacak. Yapacağımız etkinliğimize bütün Tema gönüllülerini, hemşerilerimizi davet ediyoruz” dedi.
30 Kasım 2010 Salı günü yapılan basın açıklamasında Merkez İlçe Temsilcisi Öğretim Görevlisi Munür Saygın, Babaeski İlçe Temsilcisi Öğretim Görevlisi İbrahim Bolçek ve Toprak Koruma Kolu Üyesi Hasan Temel hazır bulundu.
02 Aralık 2010 Perşembe günü saat 12.15’te Kırklareli merkez ilçe Vilayet Meydanı Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayarak akabinde Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması, Genç Tema adına şiirler okunması, günün anlamını belirten konuşmalar, "Toprağa Saygı "için gar alanına kadar sessiz yürüyüş ve gar alanında "Ülkemizdeki tarım arazilerine birlikte sahip çıkıyoruz " konulu imza kampanyasının başlatılması ile sona erecek. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here