Topraklamanın önemi bu seminerde anlatılacak

6
* Kırklareli İnşaat Sanatkârları Elektrikçiler ve Elektronikçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından “Yapılarda Topraklama ve Topraklamanın Önemi” konulu bir seminer düzenlenecek.

HABER MERKEZİ
Kırklareli İnşaat Sanatkârları Elektrikçiler ve Elektronikçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından 17 Mart 2011 Perşembe günü 12.30-16.30 saatleri arasında Kırklareli Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda “Yapılarda Topraklama ve Topraklamanın Önemi” konulu bir seminer verilecek. Seminerin konuşmacılığını Almanya Biberach Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. İsmail Kaşıkçı yapacak.
Üyelerini düzenlediği bilgilendirme toplantıları, seminerler ve fuar gezileri ile teknolojinin son yeniliklerine ulaşmasını sağlayan Oda Başkanı Ergun Selçuk yapılacak olan etkinlikle ilgili olarak şunları kaydetti:
“Gelişen teknoloji ve değişen kanunlarla birlikte yeni yapılan binalarda topraklama ayrıca önem kazanmıştır. 01 Ocak 2011 tarihinden itibaren yürürlüğe giren Yapı Denetim Kuruluşları Kanunu ile birlikte binalarda topraklama yapılması zorunlu hale geldi. İnsan sağlığı ve güvenliği açısından ayrıca kullanılan aygıt ve makinelerin korunması ve uzun ömürlü olması bakımından kaçınılmaz bir gereklilik olduğu bilinmektedir.
Bu bağlamda meslektaşlarımızın ve yeni binalar inşa edecek olan halkımızın ve müteahhitlerimizi daha fazla bilgilendirmek için 17 Mart 2011 Perşembe günü 12.30-16.30 saatleri arasında Kırklareli Ticaret Borsası Konferans Salonu’nda Almanya Biberach Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. İsmail Kaşıkçı’nın konuşmacı olarak katılacağı “Yapılarda Topraklama ve Topraklamanın Önemi” konulu bir seminer düzenledik.
Tüm müteahhit, usta, Kalfa ve diğer elemanların bu seminere katılmaları onların bilgi sahibi olmaları açısından yararlı olacaktır. İsteyen halkımızda seminere katılabilir. Tüm üyelerimizi ve meslektaşlarımızı yapacağımız seminerimize bekliyoruz.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here