Toprak kayması yüzünden mezarlar çöktü

15
Toprak kayması yüzünden mezarlar çöktü

Son haftalarda havaların aniden soğuması sonucu yağan kar ve yağmurla birlikte, Kırklareli mezarlığının yeni bölümünde bulunan ve henüz çevresi yapılmamış olan mezarların bir çoğunun toprak kayması sonucu çöktüğünü gazetemiz ekibi olarak yerinde tespit ettik.

Mezarların çökmesi üzerine yetkililerin ve mezar sahiplerinin en kısa sürede mezarlığa giderek gereken tedbirleri almasının gerekliliği bir kez daha gözler önüne serildi. Aksi takdirde daha sonraki günlerde üzeri açık bulunan mezarlarda başı boş gezen köpekler mezarları eşerek büyük zararlar verecek.

Diğer yandan mezarlığın yeni bölümündeki bazı yolların çamur deryası içerisinde olması ve bazı mezarların su içerisinde kalması, bu konuda da belediyenin gerekli önlemleri almasını gerektiriyor. Mezarlıkta yaşanan bu olumsuzluklarla ilgili gazetemizi de arayan bir çok vatandaş özellikle yağışlı havalarda cenaze olduğu günlerde mezarlık yollarının çamur olmasının yanı sıra, başı boş gezen köpeklerin çokluğu ile mezarlık giriş kapısının devamlı olarak büyük bir demir kapıyla kapalı tutulması sonucu mezarlık ziyaretlerinde sıkıntı yaşadıklarını dile getirdiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.