Toprak Analizi yaptırma süresi 30 Ekim’de sona eriyor

29
Kırklareli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden..
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Toprak Analizi yaptırma tarihinin 30 Ekim 2014 Perşembe günü sona ereceği belirtildi.
“3/6/2014 tarihli ve 29019 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Çiftçi Kayıt Sistemi’ne Dâhil Olan Çiftçilere Mazot, Gübre ve Toprak Analizi Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ (TebliğNo: 2014/20)’in hükümlerine göre toprak analiz yaptırılması ile ilgili olan son tarih 30 Ekim 2014 tarihini olarak açıklandı.
Buna göre  ÇKS’ye kayıtlı50 dekar ve üzeri her bir tarım arazisinin gübre destekleme ödemesinden yararlanabilmesi için, her 50 dekarlık alan için bir analiz olmak üzere Bakanlıkça yetkilendirilmiş laboratuarlarda 1 Ocak-30 Ekim 2014 tarihi arasında Toprak Analizi yaptırılması zorunludur. 50 dekarın altındaki tarım arazisi için bu şart aranmaz. Toprak analizi desteği ödemesinden faydalanmak isteyen çiftçilerin, Bakanlıkça yetkilendirilmiş laboratuarlarda toprak analizi yaptırması zorunludur. Her toprak analizine en fazla 50 dekar için ödeme yapılacaktır. Her analiz en fazla 50 dekarlık bir tarım arazisini temsil eder.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here