Topluma Polisten Polise Basından destek

11
Kırklareli Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği
tarafından “40 Kişi 40 Fikir 40`lareli” Projesi; 14 Nisan Perşembe günü
basın mensupları ile birlikte düzenlenen ilk toplantı ile başladı.

HABER MERKEZİ
Saat 15.00`da Kırklareli Polis Evi`nde gerçekleşen toplantıya Toplum Destekli Polis Büro Amiri Hüseyin Ulaş, Bölge Trafik Şube Müdürü Yaşar Dağlı, Basın Protokol Yunus Yıldız Toplum Destekli Polisler Ş. Deniz Bahar, Tülin Denkçi, Hayati Özcan, Oktay Mali, Sedat Bilgin, Yasin Eliri, Cuma Danışman, Gökhan Saftan ve basın mensupları katıldı.
Toplum Destekli Polis Büro Amiri Hüseyin Ulaş toplantıda bir konuşma yaptı. “40 Kişi 40 Fikir 40`lareli” projesi hakkında bilgi veren Hüseyin Ulaş şunları kaydetti; “40 rakamı Kırklareli için önemli bir rakam, tarihinde ve ismin oluşumunda önemli bir sayı, bu nedenle bizim içinde çok özel bir rakam. Bu projeyi buradan bir çıkış ile yapmak istiyoruz. Projemizin temelinde emniyet hizmetlerimizi yürütürken hizmette kaliteyi nasıl arttıra biliriz yatıyor. Polis teşkilatı olarak tüm birimlerimiz ile Kırklareli içerisinde `vatandaşlarımıza hizmeti daha kaliteli nasıl verebiliriz`i bu proje ile araştırmaya çalışacağız. Farklı bakış açılarından hizmet kalitemizi nasıl yükselteceğiz bunun arayışını bu projemiz ile gerçekleştireceğiz. İlk etapta farklı meslek gruplarına giderek değişik bakış açılarını almak istiyoruz. Verdiğimiz hizmeti biraz daha kaliteleştirmek istiyoruz. Vatandaşın bizden beklentilerini gruplar halinde, sözlü bir biçimde gerçekleştirmek istiyoruz. Bu anlamda yerel basın mensupları bizim için çok önemli, bu konuda yerel basının desteğini bekliyor ve istiyoruz. Yapılan toplantılardan alınan sonuçlar, yaptığımız çalışmaların sizler aracılığı ile vatandaşa doğru ulaşmasını istiyoruz. Yapılan çalışmaların şeffaflığı açısından basın mensupları ile bir biçimde ortak hareket etmek istiyoruz. İlk toplantıyı sizler ile yapmak istemememizin nedeni; sizin tüm meslek grupları ile az çok irtibatta halinde olduğunuzu biliyoruz. Basının bu avantajından faydalanmak istiyoruz. Basının görüşleri bizim için her şeyden önce çok önemlidir.”
Toplum Destekli Polis Büro Amiri Hüseyin Ulaş, Toplum Destekli Polis, 155, Emniyet Müdürlüğü`nün diğer hizmetlerinden bahsettiği toplantının devamında basın mensuplarının görüşlerini dinledi. Basın mensupları projeye nasıl destek olabileceklerini ve toplum için yararlı bir şeyler yapabilmek adına neler yapılabileceğini karşılıklı görüş alışverişi ile belirlediler. Toplantıda görüşülen konuların ayrıntılarını önümüzdeki günlerde gazetemizde bulabilirsiniz. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here