Toplu İş Sözleşmesi Görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı

9
Trakya Birlik ile Türk-İş Konfederasyonu’na bağlı Tek Gıda İş Sendikası
arasında devam eden Toplu İş Sözleşmesi Görüşmeleri anlaşma ile
sonuçlandı.

HABER MERKEZİ

Genel Müdürlükte bir araya gelen Tek Gıda İş Sendikası ve Birlik Yetkilileri 01.08.2010- 31.07.2012 dönemini kapsayan Toplu İş Sözleşmesi üzerinde mutabakata vararak, Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen başkanlığında Birlik Yetkilileri ve Mustafa Türkel başkanlığında Tek Gıda İş Sendikası Yetkilileri Toplu İş Sözleşmesini imzaladılar.
Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen, Toplu İş Sözleşmesinin Trakya Birlik Entegre Tesisleri ile Karacabey Yağ Fabrikalarında çalışan toplam 616 sendikalı personeli kapsadığını belirterek; “İki yıl süreli olarak imzalanan toplu iş sözleşmesinin 01.08.2010 ile 31.01.2011arası tarihlerini kapsayan ilk altı aylık döneminde seyyanen ücret artışı yapılmıştır. 01.02.2011 tarihinden itibaren 6`şar aylık dönemler halinde ise TÜFE oranındaki artışlar ücretlere yansıtılacaktır. Ayrıca ücretler dışında çeşitli sosyal yardım ödemelerinde artışlar yapılmıştır. İşveren olarak her zaman çalışanlarımıza daha fazla vermek isterdik, ancak işyeri şartları çerçevesinde verebileceğimiz en iyi ücreti verdik. Yeni toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını dilerim” dedi.
Tek Gıda İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel’de yeni Toplu İş Sözleşmesi’nin tüm çalışanlara hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek sözleşmeyi imzaladı. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here