“TOKİ’de kaloriferler yanmıyor”

5
Kırklareli merkez ilçe Cumhuriyet Mahallesi’nde yapıldığı günden bu yana şikayetlerin sona ermediği TOKİ Konutları bu seferde kaloriferlerin yanmaması ile gündeme geldi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçe Cumhuriyet Mahallesi’nde yapılan TOKİ Konutları ile ilgili şikayetler gerek yapım aşamasında ve gerekse de yapımının tamamlanmasının ardından bir türlü bitmek bilmiyor.
Yapılan binalarda kullanılan malzemelerin kalitesizliği, etrafındaki derin çukurlar, kanalizasyon ve su şebekelerindeki sorunlar, buraya ulaşımı sağlayan yolların bozukluğu ile defalarca gündeme getirdiğimiz TOKİ Konutları şimdi de kaloriferlerinin yanmaması ile gündemdeki yerini alıyor.
Sonbahar aylarının girmesi ile birlikte havaların soğuduğunu ve buna rağmen bir türlü kaloriferlerin yakılmadığından şikayet eden TOKİ Konutları sakinleri şunları kaydediyorlar:
“Gerek yapım aşamasında ve gerekse de yapıldıktan sonra büyük sorunlar yaşadığımız konutlarımızda şimdi de kaloriferlerin yanmamasından şikayetçiyiz. Toplam 462 konutun bulunduğu bu alanda basiretsiz yönetim yüzünden birçok aksaklıklarla karşılaştık. Şimdi de kömür olmadığı için kaloriferlerin yanmadığı söyleniyor. Havalar soğudu bu evlerde küçük çocuklar, yaşlılar yaşıyor. Yetkililerden bir an evvel bu duruma bir çözüm bulmalarını istiyoruz.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here