TOKİ Uzunköprü’de konut yapacak

10
TOKİ yetkilileri, Uzunköprü’de yapılması düşünülen konutlar için incelemelerde bulundu.

AK Parti Milletvekili Necdet Budak’ın girişimleri sonucu Uzunköprü’de başlatılan TOKİ yapılanmasında son duruma gelindiği bildirildi.
AK Parti Milletvekili Necdet budak ile birlikte Uzunköprü’ye gelen TOKİ yetkilileri, Uzunköprü Kaymakamı Uğur Kolsuz, Belediye Başkanı, siyasi parti yöneticileri ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile birlikte toplantı, yapılması düşünülen konutların arsalarında incelemede bulundu.
Kaymakam Uğur Kolsuz, TOKİ’nin Uzunköprü’ye gelmesinin çok faydalı olacağını belirterek, ”Birkaç yerde arsa tespit ettik. Eğer bu yerler TOKİ olarak kurumunuzca uygun görülürse gerekli çalışmayı yapmaya hazırız” dedi.
AK Parti Milletvekili Necdet Budak da Edirne ve bazı ilçelerinde TOKİ’nin yatırımlarının ilgi gördüğünü belirtti.
Bugüne kadar TOKİ’nin Uzunköprü’de olmamasının nedeninin uygun yerin tahsis edilmemesinden kaynaklandığını vurgulayan Budak, şunları kaydetti:
”Son Ankara ziyaretimizde TOKİ Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bayraktar ile yapmış olduğumuz telefon görüşmesinin ardından, bugün aramızda bulunan Marmara TOKİ Sorumlusu Niyazi Özdemir ile Uzunköprü’ye gelerek yer konusunda ve yapılması gerekenlerle ilgili olarak görüş alışverişinde bulunacağız.”
TOKİ Marmara Sorumlusu Niyazi Özdemir de gösterilen yerin konum olarak çok iyi bir yerde olduğunu belirterek, ”Bu konuda gerek kaymakamlığınız gerekse bizim Ankara’daki çalışmalarımız kısa sürede tamamlanınca TOKİ olarak Uzunköprü’ye gerekli yatırımı yapacağız” dedi. aa

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here