“TOKİ Konutları Haziran ayında teslim edilecek”

15
* Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili A. Gökhan Sarıçam, TOKİ Konutları’nın en geç Haziran ayı içerisinde hak sahiplerine teslim edileceği müjdesini verdi.


HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili A. Gökhan Sarıçam, AK Parti İl Başkanı Yurdaer Ulus ve AK Parti Gençlik Kolları Başkanı İlker Kayrak ile birlikte gazetemizi ziyarette bulunarak gazetemiz imtiyaz sahibi Elmas Cankurt ve Muhabirimiz Savaş Eskici ile görüşmelerde bulundu.
Sarıçam, yaptığı ziyaretinde iktidara geldikleri 2002 yılından bu güne kadar vatandaşlarımızın hak ettikleri her türlü hizmeti yerine getirme gayreti içerisinde olduklarını belirtti. Tüm ülkede genelinde olduğu gibi Kırklareli’de de birçok hizmetin kendi iktidarları dönemin de getirtildiğini belirtti.
* “Hak sahiplerine konutları Haziran ayında teslim edilecek”
Sarıçam, 2006 yılında teslim edilmesi gereken ancak bir takım sorunlar sebebi ile halen teslim edilemeyen TOKİ Konutları’nın hak sahiplerine de müjdeyi verdi. Çevre düzenlemesinin tamamlanmasının ardından Haziran ayı içerisinde hak sahiplerine konutların teslim edileceğini belirten Sarıçam şunları kaydetti:
“Kırklareli’de beni en çok üzen olay 2006 yılında teslim edileceği öngörülerek yapımına başlanan TOKİ Konutları’nın halen teslim edilememesidir. Bu duruma gelinmesindeki sorun hükümetimiz ile ilgili değil. Çünkü gerçekten TOKİ’yi biz çok iyi niyetlerle yaptık. Şuan da 3’mü oldu 4’mü oldu müteahhit değişiyor maalesef. En büyük sıkıntı orada yaşandı. Orda da açık söyleyeyim süreç zarfında bir sıkıntı yaşandı.
* “Kalite’de ve ödemelerde taviz vermedik”
Ama iki konuda biz kesinlikle taviz vermedik. Birincisi binaların kalitesi konusunda biz taviz vermedik gerekirse değiştirttik. Mesela bir takım geçmiş müteahhitlerin yaptıkları işleri beğenmedik, yaptıklarını değiştirttik. İkincisi de ne yaptık orada çok şükür hiçbir vatandaşımızın ekonomik anlamda zorda kalmamasını sağladık.
Çünkü biz 2006 yılında oranın teslimini öngörmüştük. 7–8 ay ödedikten sonra insanlarımız baktık ki 2006’da orayı teslim etmemiz mümkün olmayacak 2006 yılında bütün ödemeleri durdurduk. Ondan sonra hiçbir vatandaşımızdan ödeme talep etmedik. Baktık ki süreç uzayacak dedik ki, kimse bir kuruş ödemeyecek gittim TOKİ ile konuştum dedim ki hiç kimse parasını ödemeyecek, insanlar içine girdikten sonra o günkü şartlarda aylık 200-300 TL artık neyse 2005 yılında kaç liraysa o paradan ödeyecekler. İçine girdikten sonra isterse 3 senede yapın isterse 5 senede yapın isterse 6 ayda teslim edin. Orada müteahhit iflas ettim diyor, iş yapamadım diyor. Müteahhidin tasfiyesi bunlar hep hukuki şeyler.
İnşallah buradaki çalışmalar tamamlanacak. Yapımını üstlenen firmada Nisan-Mayıs ayında çevre düzenlemesini bitirecek. Daha sonra kabuller yapılacak. Eğer hiçbir aksilik çıkmaz ise Haziran ayı içerisinde hak sahiplerine buralarının anahtarlarını vereceğiz.” (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here