“TOBB Lisesi’nin yurdu kısa sürede yapılacak”

4
* T.O.B.B. Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı İpek Sevim; “Yurdun bir an evvel başlanıp tamamlanması için TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan gerekli desteği aldım” dedi.
HABER MERKEZİ
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu 16 Şubat 2013 Cumartesi günü Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası ile Tekirdağ Ticaret Borsası’nın beraber düzenlediği Vergi Ödül Töreni’ne katıldı. Çok keyifli geçen ve Tekirdağ işadamlarını onurlandıran Vergi Ödül Töreni’nin yanında; Tekirdağ’ın gözbebeği Namık Kemal Üniversitesi’ne de güzel bir jest yaptı. Üniversiteye adını veren Tekirdağ’ın yetiştirdiği Vatan ve Hürriyet Şairi Namık Kemal’in “Celaleddin Harzemşah” adlı ilk tiyatro eserinin tek kalan el yazması nüshasını Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek’e hediye etti.
Düzenlenen törene; Kırklareli T.O.B.B. Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı İpek Sevim’de katıldı. Tören sonrasında T.O.B.B. Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüşen İpek Sevim görüşme ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“08 Eylül 2012 tarihinde Valilik, Milli Eğitim Müdürlüğü, Milletvekilleri, Oda Başkanları nezdinde protokolü imzalanan Yurt ile ilgili bir an önce hızlanması ve temelinin atılması ile ilgili destek istedim. M. Rıfat Hisarcıklıoğlu sonuna kadar destek olduklarını ve olacaklarını söyledi. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Çetintaş ve Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel’e projenin hızlandırılması konusunda talimat verdi. Başkanlar da Zemin Etüdü’nün yapıldığını, proje aşamasında olduğunu, gerekli hazırlıkların tamamlanarak en kısa zamanda temelinin atılarak, yurdun başlayacağını söylediler.
M. Rifat Hisarcıklıoğlu; Kırklareli Milli Eğitim Müdürlüğü, Oda Başkanları ve TOBB arasında yapılan protokol gereği yapımına karar verilen ek binalarla ilgili işlemlerin Sayın Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ın kontrolü ve himayelerinde hızla yol almasından duyduğu memnuniyeti belirtti. Ve başta Sayın Valimiz olmak üzere bu güzel hizmete katkı sağlayanlara ve T.O.B.B. Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı ve Yönetimi’ne teşekkür etti.”
İpek Sevim son olarak TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na ilimize ve eğitime karşı gösterdiği hassasiyetten ötürü teşekkürlerini ileterek; “İhtiyacımız olan bu yurdun en kısa zamanda başlaması ve bitirilmesi Kırklareli halkı ve veliler tarafından sabırsızlıkla bekleniyor. Kırklareli insanı eğitime çok önem vermektedir. Bu yatırım Kırklareli için en hayırlı hizmet olacaktır. Başından bu yana T.O.B.B. Anadolu Lisesi’ne yapılmasını istediğimiz yurt için desteklerini esirgemeyen, “Eğitime Hizmet En Önemli Hizmettir” diyen M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here