TOBB Anadolu Lisesi’nden 40 bin mavi kapak desteği

8
* Kırklareli TOBB Anadolu Lisesi öğrencileri topladıkları 40 bin mavi kapakları Türkiye Sakatlar Derneği Kırklareli Şubesine teslim etti.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Anadolu Lisesi öğrencileri topladıkları 40 bin mavi kapağı Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Kırklareli Şubesi’ne teslim etti.
TOBB Anadolu Lisesi Matematik Öğretmenleri Zeliha Güçlü ve Sevil Özcücecik ile birlikte öğrenciler Cengiz Alıpatar, Tolga Gülvatan, Giray korcan ve Fundanur Şahin okulda topladıkları kapakları Türkiye Sakatlar Derneği Kırklareli Şube Başkanı Arif Uzunoğlu’na teslim etti. 
Zeliha Güçlü Mavi Kapak Projesi’ne az da olsa bir yarar sağlamak için okul içinde mavi kapak toplama kampanyası başlattıklarını belirterek şunları söyledi;
“Toplanan mavi kapaklarla engelli olan kardeşlerimize, arkadaşlarımıza, ablalarımıza tekerlekli sandalye alındığı için elimizden geldiğince okulda kendi aramızda kapak toplayarak bu engelli halkımıza ufakta olsa bir katkı sağlamak sevindirici. Sene başından bu zamana kadar 40 Bin adet kapak topladık ve önümüzdeki sene proje bitmezse toplamaya engelli vatandaşlarımıza destek olmaya devam edeceğiz” dedi. 
Türkiye Sakatlar Derneği Kırklareli Şube Başkanı Arif Uzunoğlu yapılan bu hassas davranışlardan ve düşünceden dolayı öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür etti. (ş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here