TOBB Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği’nin “Dayanışma Gecesi” yapıldı

12
Geceye Hisarcıklıoğlu telekonferans ile katıldı
HABER MERKEZİ
Kırklareli Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği tarafından “Dayanışma Gecesi” düzenlendi. 
15 Nisan 2012 Pazar günü saat 19.30’da Paşa Kafe’de düzenlenen gecede bir konuşma yapan Kırklareli TOBB Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı İpek Sevim, Dayanışma Gecesi’ne katkıda bulunan herkese teşekkür etti.
Geceye katılan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, asıl mesleğinin öğretmenlik olduğunu söyleyerek yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
 “Okul Aile Birliği denildiği zaman benim için akan sular durur. Bir okulla ilgilendiğiniz için sizleri tebrik ediyorum.
4+4+4 eğitim sistemi, 4 yıl İlköğretim, 4 yıl Ortaokul, 4 yıl Lise anlamı taşıyor. İmam Hatip Liseleri’nin bahane edilerek kapanan Meslek Liseleri’nin orta kısmının açılmasından başka bir anlam taşımıyor. İkinci 4 yıl, esneklik olması nedeni ile anne, baba ve ilkokul öğretmeninin öğrenci ile ilgili edindiği bilgiyi ikinci 4 yıla yansıtması ile alakalıdır. Çocuklarını ortaokulda hangi liseye hazırlamak istemesi ile alakalı bir esneklik sağlandı. 4+4+4 dünya formatına uygun bir sistemdir. 4+4+4 sisteminde Kuran-ı Kerim’in ve Peygamber Tarihi’nin seçmeli ders olarak kullanılması sizin seçmenizin, çocuğunuza tavsiye etmenizin dışında hiçbir hususu olmayan bir özellik olarak sunuldu.”
“Dayanışma Gecesi”nin bir diğer onur konuğu ise geceye telekonferans ile katılan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu oldu.
Kırklareli TOBB Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği’nin çalışmalarını yakından takip ettiğini söyleyen Hisarcıklıoğlu, yoğun programı dolayısıyla yemeğe katılamadığını kaydetti.
Hisarcıklıoğlu; “Sizler ile beraber olmak isterdim. Ama çok yakın bir zamanda Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası ve Kırklareli Borsası’nın düzenleyeceği bir etkinlik çerçevesinde Kırklareli’de olduğum zaman inşallah sizler ile bir araya gelmek istiyorum” dedi.
“Dayanışma Gecesi” çeşitli etkinlikler ile devam etti. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here