TMO, alımlarda ince eleyip sık dokuyor

8
27 Haziran 2011 tarihinden itibaren Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Kırklareli Şubesi ile bağlı bulunan Lüleburgaz, Babaeski ve Saray Ajans Alım Merkezleri’nde taahhütname karşılığı emanet alımlar başladı.
HABER MERKEZİ 
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Kırklareli Şubesi ile bağlı bulunan Lüleburgaz, Babaeski ve Saray Ajans Alım Merkezleri’nde taahhütname karşılığı emanet alımlar 27 Haziran 2011 Pazartesi gününden itibaren başladı.
Tarlalarından çıkardıkları ürünlerini TMO Kırklareli Şubesi’ne getiren üreticilerin araçlarından kantara girmeden evvel numuneler alınıyor. Bu numuneler son teknoloji ile donanımlı bulunan makinelerde, teknik personel tarafından analize tabi tutuluyor. Yapılan analizlerde getirilen ürünün başta nem oranı olmak üzere, kalitesi, cinsi, süne miktarı, dönüm başına rekoltesi gibi bilgiler hazırlanan evrağa işleniyor. Elde edilen veriler eğer ürünün alımına müsaade ederse araç kantara sokularak tartılıyor.
Bu yapılan analizlerin hepsi sağlıklı ürünlerin depolara alınması amacıyla yapılıyor. Eğer bu analizler yapılmadan getirilen ürün depolara konulursa, diğer ürünlere de zarar verebileceği ifade ediliyor. TMO Kırklareli Şubesi’ndeki teknik personel işi şansa bırakmayarak ince eleyip sık dokuyarak ürünleri teslim alıyor. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here