“Tiyatro toplumun aynasıdır”

13
* Kırklareli Tiyatro Akademi Derneği Kırklareli Belediye Başkanı Av.
Cavit Çağlayan’ı makamında ziyaret etti. Av. Çağlayan,  tiyatronun
toplumun aynası olduğunu belirterek her zaman destek olacaklarını
vurguladı.

HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçede ilk olarak kurulan ve sahneledikleri oyunlar ile izleyenlerin büyük beğenisini kazanan Kırklareli Tiyatro Akademisi Derneği Üyeleri Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan’ı makamında ziyaret ederek verdiği desteklerden dolayı teşekkür ettiler.
Dernek Başkanı Cem Korunmaz, Başkan Yardımcısı Murat Baltalı, Üyeler Berda Akar, Begüm Kılıç, Nilay Baştürk tarafından gerçekleştirilen ziyaretten son derece memnun kaldığını belirten Belediye Başkanı Av. Çağlayan şunları kaydetti:
“Tiyatro toplumun aynasıdır. Kent olduğumuzu iddia ediyorsak mutlaka sanat faaliyetlerimiz olmalıdır. Yoksa sadece büyük bir şehir olabiliriz. Ama bize kent demezler. Nüfus ve alan olarak sadece büyük olabiliriz. Kent olabilmemiz için edebiyatçımız, ozanımız, ressamımız, fotoğrafçılarımız olmalıdır. Tiyatro da bunların başında gelmektedir. Kırklareli bu konuda çok zayıf durumda bulunuyor. Yerli olarak amatörce de olsa bu konuda bu güne kadar bir grup çıkmadı. Siz bu konuda ilk oluyorsunuz. Sizleri öncelikle bu cesaretinizden dolayı kutlarım. İmkanlarımız doğrultusunda yapacağınız her türlü faaliyette maddi ve manevi olarak her zaman destek vermeye hazırız.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here