Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen eğitim başladı

10
Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlemiş olduğu “Genel Girişimcilik Eğitim Programı” 07 Aralık 2009 Pazartesi günü Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda başladı.

Lüleburgaz

Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Naci Çarıkçı ve az sayıda öğrencinin katıldığı 26 saatlik eğitim programı 5 gün sürecek.
Eğitimde açılış konuşmasını yapan Naci Çarıkçı, katımın düşük olmasının üzüntü verici olduğunu belirtti. Eğitime ilgi gösteren Babaeski Meslek Yüksekokulu öğrencilerine teşekkür eden Çarıkçı;
“Bu eğitimlerin hayatınızın gelecek günlerinde iş başvurusu yaptığınız yerlerde ne derece önemli olduğunu daha iyi göreceksiniz. Gönül isterdi ki bugün bu salon dolsun ama ne yazık ki insanlarımız gelecekleri için duyarlı değiller. Tüm katılıcılara teşekkür ediyor ve eğitimin faydalı geçmesini temenni ediyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.
KOSGEB Eğitmenlerinden Atilla Başar, kısaca kendisini tanıttıktan sonra girişimcinin her yönünü katılımcılara aktarmaya başladı. Girişimciliğin tanımını yapan Başar girişimcinin korkuları, riskleri, avantaj ve dezavantajları hakkında bilgiler verdi. Girişimci nasıl olunur ve kimler girişimci olabilir, amaç, başarıya ulaşma yolları, girişimcinin temel özellikleri, iş kurma sürecinde girişimcinin ortaya koyacağı ve gereksini duyacağı temel unsurlar hakkında bilgiler aktardı.
Başar; “Dünyada bir işin ayakta durabilmesi için İş Planı’nın olması şarttır. Oluşturulan İş Planı işletmenin başarılı olmasını %75 arttırır. İş Planı oluşturulmadan kurulan işletmelerin batması kaçınılmazdır’ dedi. (gk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here