Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri gözyaşlarını sele döndürdü

20
18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü 96. yıl dönümü
münasebetiyle Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Rektörlüğü Konferans
Salonu’nda Kırklareli Ticaret Meslek Lisesi tarafından tiyatro ve
oratoryo gerçekleştirildi.

HABER MERKEZİ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan kutlama programı Ticaret Meslek Lisesi Tarih Öğretmeni Osman Cebe’nin açılış konuşması ile devam etti.
Cebe; “Avrupalı sömürgeci devletler, Osmanlı imparatorluğu’nu parçalama ve Türk milletini yok etme emellerine yönelik olarak 1. Dünya Savaşı sırasında Çanakkale Boğazı’na saldırmışlardı. Türk Milleti Çanakkale’de eşi görülmemiş bir direniş sergileyerek Türk kahramanlığını yeniden destanlaştırmış Ulu Önder Atatürk’ümüzü de tarih sahnesine çıkartmıştı” dedi.
55. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’nda görevli Yüzbaşı Fatih Bilgin ise 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü 96. yıl dönümünün yurt sevgisi ve kahramanlığın günü olarak görüldüğünü söyledi.
Yapılan konuşmaların ardından Ticaret Meslek Lisesi öğrencilerinin hazırladığı “Silahını Vermeyen Şehit” adlı tiyatro ve oratoryo sunumu ile sona erdi. Öğrenciler tarafından sahnelenilen “Silahını Vermeyen Şehit” adlı tiyatro gösteriminde şehit ve gazi yakınları gözyaşlarına hakim olamadılar. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.