“Ticaret ile uğraşan herkesin bir hedefi olmalı”

5
22. Vergi Haftası dolayısı ile Kırklareli Defterdarlığı tarafından Kırklareli Ticaret Borsası’na bir ziyaret gerçekleştirildi.

HABER MERKEZİ
21 Şubat 2011 Pazartesi günü saat 16.00’da yapılan ziyarete Kırklareli Defterdarı Mustafa Şahin, Vergi Dairesi Müdürü Rıza Öztop, Personel Müdürü Nurettin Kuyumcu, Milli Emlak Müdürü Turan Kuruca, Gelir Müdür Vekili Rıdvan Kovankaya katıldı. Ticaret Borsası üyelerinin de bulunduğu ziyarette Borsa Başkanı Altıntel, Vergi Haftası’nın kutlu olması temennisinde bulunarak bu güzel hafta sebebi ile kendilerini ziyaret eden Defterdar Şahin ve beraberindekileri borsa binasında ağırlamaktan dolayı onur duyduklarını belirtti. Vergi ile ilgili değişimleri takip ettiklerini belirten Başkan Altıntel, devlete vergisini zamanında ödeyenlere %5 indirim talepleri olduğunu ifade ederek; “Mükellefler üzerine düşeni yapmak zorundadır. Ticaret ile uğraşan herkesin bir hedefi olmalı, dünya artık bu prensip ile çalışıyor. Her insan hedefine yasal çerçeve içinde ulaşmaya çalışmalıdır.” şeklinde konuşarak, Kırklareli’de bu anlayış bulunmadığını, Kırklareli’ye bu anlayışı kazandırması gerektiğini vurguladı.
Kırklareli Defterdarı Mustafa Şahin, 2010 yılında 450 milyon TL tahsilat, 402 milyon TL harcama yaptıklarını, Kırklareli’nin son 3 yıldır emsal iller arasında ön sıralarda olduğunu, ancak 2010 yılı çok az bir düşüş yaşadıklarını belirtti. Defterdar Şahin, düşüşün nedenini şöyle açıkladı; “Lüleburgaz’da bulunan bir işletmenin devlet ile arasındaki bir ilişkiden kaynaklanan, bizimle alakası olmayan bir olay yüzünden bu düşüş meydana geldi. Vergi borcu yapılandırması sonrasında Kırklareli ilerleyen yıllarda vergi sıralamasındaki gerçek yerini alacaktır.”
Hoş sohbet içinde gerçekleşen ziyaret Başkan Altıntel’in Defterdar Şahin’e hediye plaket takdiminin ardından son buldu. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here