Ticaret Borsası’nda üyeler tekrar “Turhan Altıntel” dedi

21
* Kırklareli Ticaret Borası’nda yapılan Genel Kurul seçimlerinde 152 üye; “Turhan Altıntel ile yola devam” dedi. Kırklareli Ticaret Borsası Başkanlığı’na tekrardan seçilen Altıntel; “1 Ağustos’ta üst yönetime adayım” şeklinde konuştu.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Ticaret Borsası’nda (KTB) Olağan Genel Kurulu seçimleri yapıldı.
4 Mayıs 2013 Cumartesi günü saat 10.30’da KTB’de yapılan Olağan Genel Kurulu seçimlerinde Turhan Altıntel ile Mehmet Emin Doğu’nun listesi yarıştı. Son derece çekişmeli ve gergin geçen Olağan Genel Kurulu’na mevcut Başkan Turhan Altıntel beyaz liste ile başkan adayı Mehmet Emin Doğu ise mavi liste ile girdi.
Seçime oy vermek için katılan üyeler, seçim öncesinde görmedikleri ilgi ve alakayı seçim günü her iki listenin görevlileri tarafından aşırı ilgi karşısında; “her gün seçim olsa” dediler.
264 Ticaret Borsa üyesinden 242’si sandık başına geçerek oy kullandı. Yapılan Genel Kurul’da kullanılan 242 oydan 152’sini alarak Turhan Altıntel’in listesi seçildi.
Kırklareli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na aday olan Mehmet Emin Doğu ise 88 oy aldı. Yapılan seçimde kullanılan 2 oy ise geçersiz sayıldı.
Bir dönem daha Kırklareli Ticaret Borsası Başkanlığı’na seçilen Turhan Altıntel, Ticaret Borsası’nda 3. döneminde olduğunu ifade ederek, öncelikli görevinin projeleri hayata geçirmek ve verdiği sözleri yerine getirmek olduğunu söyledi.
En büyük hedefinin ise 1 Ağustos tarihinde yapılacak olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Üst Yönetim Kuruluna seçilmek olduğunu ifade eden Altıntel;
“Şahsım ve arkadaşlarım adına sizlere teşekkür ediyorum. Bugün burada kazanan yoktur. Her iki listede kazanmıştır. Onlarda bizim arkadaşlarımızdır. Oy veren ve vermeyen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bundan sonra diğer arkadaşlarımızla birlikte yolumuza devam edeceğiz, bunu bilmenizi istiyorum. Bize oy veren arkadaşlarımız aynı zamanda bizlere büyük sorumluluk verdi. Bundan sonra ki artık öncelikli işimiz projelerimizi hayata geçirerek verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz. En büyük sorumluluğumuz ise 3 dönemdir borsa başkanıyım ve 1 Ağustos’ta Allah kısmet ederse üst yönetime adayım. Kırklareli Ticaret Borsası olarak Kırklareli’de ki ekonomik, sosyal, kültürel ve iktisadi bütün konularda varlığımızı sözümüzü sürdürmek, sınır kapısı, işsizlik, yatırım gibi her konuda borsamızı sizden aldığımız destekler ile en iyi şekilde temsil edeceğiz. Hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.
Öte yandan Kırklareli Ticaret  Borsa Başkanlığı’na aday olarak 88 oy alan Mehmet Emin Doğu ile yaptığımız görüşmede, yapılan genel kurulda Turhan Altıntel’i ve listesini kutladığını ifade ederek, görevlerinde başarılar diledi.
Doğu seçimde kendisine oy veren ve vermeyen herkese teşekkür ettiğini söyledi.
Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel’in genel kurul seçimine girdiği beyaz liste şu isimlerden oluşuyor;
Meclis Asil Üyeler; Turhan Altıntel, Gündüzler Mandıra San. ve Tic. Ltd. Şti., Tutkunlar Ltd. Şti., 250 Sayılı Yağlı Tohumlar Kooperatifi Kırklareli, Petek Zahire Nakliye Yapı Malzemeleri San. Tic. Ltd. Şti., Tuğba Un San., İ. Tuna Zah. San. Tic. Ltd. Şti., Erhan Kuşoğlu, Koşumcu Gıda San. Tic. Ltd. Şti., Mutlu Hayvancılık Et Ürünleri Gıda Paz. San. Tic. Ltd. Şti., Mahmut Alayayla, Beşer Süt Ürün. Gıda San. Tic. Ltd. Şti, Yılmaz Tic. Akaryakıt San. Tic. Ltd. Şti., Atabey Süt Mamulleri Gıda San. Tic. Ltd. Şti.
Meclis Yedek Üyeler; Süzülmüş Kardeşler Süt Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti., Levent Güçlü, Sevim Nak. Mah. İth. İhr. İnş. Malz. San. Tic. Ltd. Şti., Uluçay Et Ürünleri Hayv. Naj. Zah. ve Tar. Ür. San. Tic. Ltd. Şti., Murat Acar, Halim Çolak, Türköz Koll. Şti., Can Şentürk, Fatih Dönmez, Turgay Güney, Cengiz Karadeniz, Mehmet Savaş, Hüseyin Erdem ve Zeki Akçil.
Kırklareli Ticaret Borsa Başkanlığı’na aday olan Mehmet Emin Doğu’nun genel kurul seçimine katıldığı mavi liste ise şu isimlerden oluşuyor; 
Meclis Asil Üyeler; Mehmet Emin Doğu Doğu Gıda ve İnş. Malz. San. Tic. Ltd. Şti. Cezmi Eroğlu, Alkan Süt Ürün. San. Tic. Ltd. Şti., Alınterim Petrol Nak. Tar. Ürn. Ltd. Şti., Şahinler Petrolcülük Gıda Tar. Ürn. San. Ve Tic. Ltd. Şti., Tüzerler Tarım Ürn. Nakl. Gıda San. Tic. Ltd. Şti., Yayla Un Gıda İnş. Nakl. San. Tic. Ltd. Şti., Erol Akıncıoğlu, Mertan Taş Tem. Hizm. İnş. Tur. İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti., Günay Kaymaz, Vurallar Süt Ürn. Tar. Gıda San. Tic. Ltd. Şti., Hakkı Kurtuluş, Ülver Kömür Gıda İnş. Malz. Paz. İhr. İth. San. Tic. Ltd. Şti., Mehmet Ilgın,
Meclis Yedek Üyeler; Özyıkılmaz Gıda ve Süt Ürn. Paz. Tic. Ltd. Şti., Kırklareli İl Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Cengiz Karadeniz, Elif Ocakbaşı Gıda ve Et Ürün. Paz. Tic. Ltd. Şti., Beşer Süt Ürün. Gıda San. Tic. Ltd. Şti, Erol Gürsoy, Ali Yücel Yetişir, S.S. Dokuzhöyük Tar. Kalk. Koop. Güngör Şenyiğit, Yayla Gıda San. Tur. ve Tic. Ltd. Şti., Mehmet Gökdemir, Muammer Balcı, Can Şentürk, Muhlise Yıldırım. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here