Tevfik Fikret Ortaokulu onarılmayı bekliyor

18
Kırklareli merkez ilçenin en eski mahallelerinden sorulduğunda belki de ilk verilecek cevap Yayla Mahallesi olur. Burada eski mimariye uygun olarak birçok ev görebilmek mümkün.


HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçenin en eski mahallelerinden sorulduğunda belki de ilk verilecek cevap Yayla Mahallesi olur. Burada eski mimariye uygun olarak birçok ev görebilmek mümkün. Çok şükür ki alınan kararlar doğrultusunda eski yıkılmaya yüz tutulmuş olan binalar tek tek onarılıp tarih yeniden canlandırılıyor.
Bu duruma karşı vatandaşın gerçekten çok sevindiğini söyledikleri sözlerden anlamak mümkün ve duygularını; “Tarihin kaybolmasına izin vermeyen tüm yetkili kişilere teşekkür ediyoruz. Bu işler zor ve maliyetle işler olduğunu biliyoruz ancak tarihe bir şekilde sahip çıkılmalı” diyen birçok kişiye rastlamak mümkün.
Ancak birde tam tersi olan durumlar söz konusu Yayla Mahallesi’nde bulunan Kırklareli’nin belki de en eski okullarından bir tanesi olan Tevfik Fikret Ortaokulu çatısı ve dış cephesi dökülmeye başlamış ve bir hayli yıpranmış durumda. Peki, birbirine karşılık olarak duran bu iki tezat duruma kimler el atacak. 2013-2014 Eğitim Öğretim-Yılı’nın açılmasına 40-45 günlük bir zaman var. Bu dönem içerisinde bir yandan tarihi canlandırmak için uğraşılırken bir taraftan da bazı durumların göz önünde bulundurulmaması bir tarafı öven vatandaşın diğer taraftan bunu görünce tepkisi de değişerek;
“Güzel işlerin ve yapılan doğru işlerin yanındayız ancak bir tarafı yaparken diğer tarafı görmezden gelmek olmaz. Birde bu okulsa hiç olmaz. Kısa bir süre sonra okullar açılacak. Bir şekilde bu onarımlar yapılabilinir. Zira okullar açıldığında bu işlerle uğraşmak biraz komik oluyor. Dersteyken inşaat sesi dinlemek hangi öğrencinin hoşuna gider ki?” diyorlar. (Serkan Koçtürk) 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here