Teşekkürler Sayın Genel Sekreter, tebrikler Nuri Başkan

7
Havaların soğuması ve kar yaşıyla birlikte en çok sıkıntı yaşayan ilçelerimizden bir tanesi de Kofçaz ilçemiz. Kırklareli’deki kar yağışının kat ve kat fazlasının yağdığı Kofçaz ve köylerinde ulaşımda da doğal olarak aksamalar meydana geliyor. Ben de eşimin amcasının vefatı nedeniyle Kocayazı Köyü’ne gittim. Hava muhalefeti müthiş derecede fazla ve tipi şeklinde yağan bir kar vardı. Cenazeye gelmeye çalışanların yollarda araçlarını kaydırdığı ve ulaşımda sıkıntılar yaşandığı haberi geldiğinde Sayın İl Özel İdare Genel Sekreteri Ziya Eser’i arayıp durumu ilettim. Sayın Genel Sekreter de durumdan haberi olduğunu ve araçları yönlendirdiğini sıkıntının en kısa sürede giderileceğini iletti. Aradan kısa bir süre geçtikten sonra da ekipler tuzlama çalışması yaparak köye ulaştılar ve yollardaki buzlanmaya karşı çalışma yaptılar. Kofçaz ve köylerindeki ulaşım da hiçbir aksama yaşanmadan bu hava muhalefeti sorununu çok iyi bir şekilde yönetti Sayın Genel Sekreter. Bu sayede de cenazeye gelenler de Kofçaz ve köylerine ulaşmak isteyenler de rahat bir şekilde dönüş yapabildiler. Tabi tipi nedeniyle yapılan tuzlama çalışmalarının etkisi ne kadar çabuk gittiyse ekipler de bir o kadar çabuk ikinci müdahaleyi yaptılar. Yaşanan sıkıntıyı en kısa sürede çözüme ulaştıran Sayın Genel Sekreterimize hizmet hızı ve duyarlılığı için şükranlarımı sunuyorum. 
Tabi bu arada dönüş yolunda da Kofçaz’ın tırmanış ve inişteki zorluğu ve dik açısıyla ünlü Elmacık Bayırı’na geldiğimde çok hoşuma giden bir görüntü ile karşılaştım. Kofçaz Belediye Başkanı Nuri Çalışkan, kendi şahsi aracıyla Elmacık Bayırı’nın en keskin dönemecinde kum kovasının yanında yolda sıkıntı çıkabilir diye bekliyordu. Hizmet kelimesinin anlamı bu olsa gerek. Sayın Başkan evinde oturup kar yağışını izlemek yerine ilçesine gelip gidenlerin sıkıntı yaşamamaları için orada bekliyordu. Sayın Başkanı da bu duyarlılığından dolayı tebrik etmek gerekiyor. Hizmet sadece ihtiyaç duyulduğun da değil ihtiyaç duyulması muhtemel durumları öngörerek alınacak önlemlerdir. Bu konuda da Başkan, ekipleri başka bölgelerde işlerini yaparken orada bulunup hizmet etmesi ve duyarlılığı takdire şayan bir hareket.
Bu vesile ile Sayın İl Özel İdare Genel Sekreteri Ziya Eser ve Kofçaz Belediye Başkanı Sayın Nuri Çalışkan’a tebrik ve teşekkürler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here