Teröre karşı öğrenciler uyarılıyor

18
Kırklareli Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği ekipleri, Kırklareli Üniversitesi’ne kayıt yaptırmaya gelen öğrencileri, terör olaylarına karşı uyarıyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi Rektörlük Bahçesinde stant açan Kırklareli Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği Ekipleri, Üniversiteye yeni kayıt olanları dağıttığı broşürlerle uyarıyor. Stantta gelen her veli ve öğrencilerle yakından ilgilenen görevliler, öğrencilerin bir sorunla karşılaşmaları durumunda kendilerine haber vermelerini söylüyorlar. Kırklareli Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği’nin dağıttı broşürlerde şu uyarılarda bulundu.
Sevgili Gençler;
“Terörizmin amacı, Ülkeleri siyasi, ekonomik, kültürel, ve askeri yönden zayıflatmaktır. Ülkemizdeki terör örgütleri Üniversitelerimizdeki gençleri kendi amaçları doğrultusunda insan kaynağı olarak çeşitli terörist faaliyetlerde kullanmaya çalışmaktadır. Bu nedenle terör örgütlerinin elemen kazanmaya yönelik çalışmalarına karşı dikkatli olmanızda yarar vardır.” Sevgili Üniversiteli; Terör örgütleri, aklını çelmek istedikleri kişinin öncelikle aile yapısı, zaafları ve gelir düzeyi hakkında bilgi toplamaktadır. Daha sonra arkadaş toplantıları, sinema ve konser davetleri, ekonomik sıkıntıda ise burs, kalacak yer ve kitap temini gibi bir takım göstermelik insani yaklaşım göstermektedir. Gendi geleceğin için ülkenin geleceğine sahip çık ve bu halinle yeryüzünde nefretin değil, sevginin temsilcisi ol” (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here