“Terör olaylarına karşı önlemlerimizi artırdık”

8
Kırklareli Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu, ”Kentte girişte kullanılan üç noktada olası terör olaylarına karşı önlemlerimizi artırdık” dedi.

 

Canbazoğlu, yaptığı açıklamasında son zamanlarda ülkenin değişik nektarında meydana gelen terör olaylarını dikkate alarak, şehirde bir dizi uygulamalar yaptıklarını söyledi.
Kırklareli’nde, ”Kırklareli bölgesinde bir şey olmaz” düşüncesinin hakim olduğunu ifade eden Canbazoğlu, ”Gerçekten burası terör olaylarının olmadığı, asayiş olaylarının az olduğu bir yer. Burada insanlar biri birlerini tanığı için terör olaylarının yaşanamayacağı kanısındalar. İl merkezinde bir çok iş yeri sahibi, iş yerlerini kilitlemeden herhangi bir işini yapmak üzere çıkabiliyor. Araçların kapılarını dahi açık bırakabiliyorlar. Bu son derece iyi bir şey” dedi
Kırklareli’nin Lüleburgaz ile Babaeski ilçeleri için aynı şeyi söylemenin mümkün olmadığını bildiren Canbazoğu, şunları kaydetti:
”Kırklareli’nin diğer ilçeleri sakin. Asayişi düzgün. Çok basit olayların meydana geldiği yerler. Biz buna rağmen, terör örgütlerinin eylem yapabileceği yerlerin tespiti noktasında, ses getirebilecekleri yer olarak burayı tespit edebileceklerini düşündüğümüzden, önlemleri arttırdık. İlimizin (kontrolsüz bir yer, polis burada yokmuş gibi izlenim vermemek adına caydırıcılık olsun) diye şehre giren tüm araçlarda üç noktada trafik ağırlıklı, asayiş ve terör uygulaması yapıyoruz. Kent girişlerindeki üç noktada olası terör olaylarına karşı önlemlerimizi artırdık.”
* Uygulama kapsamında 3 bin 39 kişinin GBT’lerine bakıldı
Şehre giriş noktaları olan Edirne, Pınarhisar ve Babaeski uygulama noktalarında toplam bin 159 aracın kontrol edildiğini belirten Canbazoğlu; ”Yapılan kontrollerde araçlardaki 3 bin 39 kişi Genel Bilgi Toplama (GPT) sorgulamasından geçirildi. Bu kişiler arasında 10’u çeşitli suçlardan arandığı için yakalanarak, gözaltına alındı. Uygulamalar devam edecek. Amacımız burada ilimizi eylem yapmak amacıyla seçmek isteyecek örgüt mensuplarını önlemek, bu tür düşüncesi olan kişileri suç işlemeden tespit edip yakalamak. İlimizin böyle bir eyleme uygun olmadığı şeklinde bir imaj çizmek ve güvenlik güçlerinin varlığını hissettirebilmek” diye konuştu. aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here