“Terör Devleti İsrail’i lanetliyoruz”

8
Kırklareli Eğitim Bir Sen Temsilcisi Bilal Yeşen, İsrail’in Gazze’ye yardım götüren Türk Gemisi’ne İsrail Komandoları’nın saldırmasını şiddetle kınadıklarını belirterek şunları kaydetti:

HABER MERKEZİ

“Terör devleti İsrail, kudurmuşluğunu, kanlı yüzünü tüm dünyaya bir kez daha gösterdi. Ortadoğu’nun bağrında kuruluş çalışmalarının başlamasından itibaren huzursuzluğun temel kaynağı olan İsrail, insanlık dışı eylem ve katliamlarına bir yenisini ekledi. İsrail, 50 ülkeden 600’ün üzerinde insan hakları aktivistinin “Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım” sloganıyla Gazze’ye insani yardım götürdüğü gemilere uluslararası sularda saldırdı.  Saldırıda net bir bilgi olmamakla birlikte 16 kişinin öldüğü, 60’dan fazla kişinin de yaralandığı çeşitli kaynaklarca belirtiliyor.
Bugüne kadar pek çoğu dünya kamuoyunun gündeminde yer bulamayan çocuk, kadın, yaşlı, hasta ayırt etmeksizin binlerce katliama imza atan İsrail’in son saldırısı, gemilerden naklen yayının yapıldığı bir süreçte, tüm dünyanın gözü önünde gerçekleşmiştir. Kurulduğundan beri uluslararası hukuku hiçe sayan, Birleşmiş Milletler’in kendisiyle ilgili aldığı kararlara uymayan, adeta dünyaya meydan okuyan İsrail’in son saldırısıyla yine dünyaya meydan okuduğu anlaşılıyor.
Ellerinde kendilerini savunabilecekleri en basit bir gereç bile bulunmayan, hedefleri, zor durumda olan Filistin halkına insani yardım ulaştırmak olan insanlara silahla mukabele etmek ancak insanlıktan nasipsiz İsrail ordusuna yakışırdı, nitekim silahsız insanları katlederek insanlıktan ne kadar uzak olduklarını tüm dünyaya bir kez daha gösterdiler.
Bu saldırı mutlaka hayırlı gelişmelerin miladı olacak boyuttadır. İHH öncülüğündeki uluslar arası insani yardım aktivistlerinin bu girişiminin vahşice engellenmesi terörist İsrail’in sonunun yakın olduğunu müjdelemektedir. Çünkü insani duygularını yitirmiş hiçbir yapının hayatiyetini sürdürmesi mümkün değildir. Kurulduğundan beri dünyada İsrail’in adı silahla, terörle, savaşla, katliamla, vahşetle, ölümle birlikte anılmaktadır. Barış, sevgi, merhamet, yardımlaşma gibi mefhumlardan alabildiğine uzaklaşmış bir devlet yapısının, bunu sürdürme iradesi ortaya koyan bir toplumun ayakta kalması mümkün değildir.  
Tüm dünya, tüm insanlık bu vahşilerin suratına tükürmelidir. Tüm insanlık, bu vahşileri tükürükleriyle boğmalıdır. İnsanlık İsrail karşısında tarihi bir sınavdadır. Vahşete göz yumanları, vahşeti görmezden gelenleri, umursamayanları, açık ya da örtülü destekleyenleri tarih affetmeyecektir. 
 Başta Hükümetimiz olmak üzere, Birleşmiş Milletler’in, uluslararası kamuoyunun İsrail’e karşı sert tedbirler alması ve teröriste haddini bildirmesi gerekmektedir. 
Filistin’e insani yardım ulaştırma çalışmalarıyla birlikte ülkemizde terörist saldırıların artması da son derece manidardır. İsrail ordusunun Akdeniz sularında insani yardım gemilerini taciz ettiği dakikalarda Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde teröristlerce askeri birliğe düzenlenen saldırıda 7 askerimiz şehit olurken, 9 askerimiz de yaralanmıştır. Dün ise, Şırnak’ta çıkan çatışmada 3 askerimiz ile Siirt’te pusuya düşürülen 3 korucu şehit olmuştu. Bu hususun da üzerinde durulması, ülkemiz içindeki terör hareketlerindeki terörist devlet İsrail’in etkisinin araştırılması gerekmektedir. İsrail’den böyle bir hainlik gerçekleştirmesi, yurtiçindeki hainlerin de bunun taşeronluğunu üstlenmesi beklenmeyecek bir durum değildir.
Eğitim-Bir-Sen olarak, İsrail’in devlet terörünü, yurtiçinde askerimize polisimize kurşun sıkan hainlerin terörünü lanetliyor, saldırılarda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, ailelerine, milletimize, insanlık âlemine sabır ve başsağlığı diliyoruz.” (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here