“Terör bir insanlık suçudur”

11
Bağımsız Kamu Görevlileri Konfederasyonu (BASK) Kırklareli İl Temsilcisi Rıdvan Demirel, terörün bir insanlık suçu olduğunu belirterek yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:…

Bağımsız Kamu Görevlileri Konfederasyonu (BASK) Kırklareli İl Temsilcisi Rıdvan Demirel, terörün bir insanlık suçu olduğunu belirterek yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“19 Haziran 2010 Cumartesi günü Hakkâri’nin Şemdinli ilçesi Gediktepe’deki askeri birliğimize hunharca yapılan kanlı terör saldırısında 11 Mehmetçiğimizin Şehit düşmesi ve 16 Mehmetçiğimizin de yaralanması Türk Milleti’nin yüreğini dağlamış ve derin bir yasa boğmuştur.
Şemdinli dağlarında yaşanan küçük çaplı bir çatışma değil, bir “Muharebe”dir. 25 yıldır devam eden bölücü teröre karşı tedbir almak yerine taviz vermeyi politika zanneden iktidar anlayışları sayesinde on binlerce Mehmetçik, binlerce güvenlik görevlisi, yüzlerce sivil kamu görevlisi ve binlerce masum vatandaşımız hunharca katledilmiştir.
Dağdaki eşkıyaya giden talimatların İmralı’dan yönlendirilmesine gözlerini kapayan, kulaklarını tıkayan iktidarlar dağdaki eşkıyayla et ve tırnak gibi bütünleşmiş siyasi yapılanmaları, kimi baroları, odaları ve sendikaları görmezlikten gelerek terörü önlemeleri mümkün değildir.
Onbinlerce vatandaşımızın telefonunu dinleme ihtiyacı duyan iktidar, 25 yıldır kangren haline gelen terör örgütünün siyasi ve sivil milislerini dinlemeye almaması veya gereğini yapmaması onarılamaz bir gafletin ve delaletin tescilidir.
BASK Kırklareli İl Temsilciliği, terörü bir insanlık suçu saymaktadır. Yargı kararı ile insanlık suçu işlediği kanıtlanan kişilere insanca muamele yapılmamalıdır. Çünkü terörün hedefi ve hasmı yoktur. Suçsuz ve günahsız insanları katleden bir anlayış  insanca muameleyi hak etmemektedir.  Bu nedenle terör, kime yönelik olursa olsun, kimden gelirse gelsin, hangi düşünceye hizmet ederse etsin bir insanlık suçu olarak görülmeli ve hak ettiği cezaya çarptırılmalıdır.
Şemdinli’ de Şehit olan askerlerimize, Allah’ tan rahmet, Gazilerimize de acil şifalar dilerim.” (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here