Terfi edenlere apoletleri takıldı

13
Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü’nce terfi eden emniyet mensuplarına düzenlenen terfi töreniyle apoletleri takıldı.

     Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek, Polisevi’nde yaptığı konuşmada, emniyet mensuplarının, halkın, huzur ve güvenliği ile devletin birlik ve beraberliği için hizmet verdiğini belirtti.
     Güvenlik hizmeti yapanların zahmetli bir geçmişleri olduğunu bildiren Kemelek, alınan rütbe ve terfilerin kolay olmadığını ifade etti.
     Polislerin tüm sıkıntılara rağmen, Türkiye’nin bir çok yerinde hizmet verdiğini anlatan kemelek, polislerin bu sayede terfi ettiklerini söyledi.
     Kemelek, ”Geçmişteki emeklerinden dolayı emniyet mensuplarını tebrik ediyorum. Ülkemizde güvenlik her zaman önemli bir sorun. Ne yazık ki bu, bugün de böyle” dedi.
     Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek, teşkilatta, bir adım daha öne çıkarak, sorumluluk derecelerini arttıran polislerin yeni rütbelerinin hayırlı olmasını diledi.
     Çağın getirdiklerine paralel olarak ortaya çıkan sorunları bertaraf ettiklerini belirten Çelikbilek, kişilerin eşit şartlarda yaşama haklarını engelleyici girişimde bulunan her türlü suç karşısında dimdik ayakta duracaklarını söyledi.
     Çelikbilek, şunları kaydetti:
     ”Tek amacımız halka hizmet ve güven ortamını sağlamaktır. Teşkilatımızın sevk ve idaresinde çeşitli kademelerde görev yapan siz değerli meslektaşlarımda, her zaman masumun ve haklının yanında olduğunuzu hissettirmeniz gerektiği bilincindesiniz. Polis, disiplin ve mevcut kanunlar çerçevesinde, üzerine düşeni fazlasıyla ve sonsuz bir azimle yerine getirmelidir. Toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanmasında yapılacak çok fazla şey olduğuna inanarak, hiç bir olumsuzluğun bizi hizmet inancından uzaklaştırmasına fırsat vermemeliyiz. Aynı azim ve kararlığı ülkemizin birlik ve beraberliği ile bölünmez bütünlüğünün korunması için de sürdürmeliyiz.”
     Konuşmaların ardından, rütbelerinde terfi eden emniyet mensuplarının apoletleri takıldı ve Valilik makamınca takdir edilen polis memurlarına teşekkür belgeleri verildi.
     Tören, verilen kokteyl ile sona erdi.
     Törene, İl Jandarma Komutanı Albay Ali İnlek, İl Genel Meclis Başkanı Münür Karaevli, Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan Orak, Vali Yardımcısı Mustafa Yel ile Tekirdağ Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kılıç da katıldı.aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here