Tenis’te Nisan Özay Kırklareli’nin gururu oldu

56
* Türkiye Tenis Federasyonu 10 Yaş Kış Kupası’nda Nisan Özay Finale yükseldi ve 2. lik Kupası ile Kırklareli’ne döndü. Özay, bu başarısı ile Türkiye Şampiyonası finallerine katılmaya hak kazanarak Milli Takımın kapısını araladı. 
HABER MERKEZİ
Türkiye Tenis Federasyonu 10 Yaş Kış Kupası 26-31 Ocak 2015 tarihleri arasında yapıldı. Türkiye Şampiyonası’nın provası niteliğinde ki turnuvaya çeşitli illerden 106 erkek, 71 kız sporcu katıldı. 
Kırklareli’yi, Erkekler Kategorisi’nde Yağız Ensar Aydın ve Emre Tuna, Kızlar Kategorisi’nde ise Nisan Özay ve Hande Kurtişoğlu temsil ettiler.
Çekişmeli mücadelelere sahne olan turnuvanın; Erkekler Kategorisi’nde Yağız Ensar Aydın (2006) ve Emre Tuna (2005) Çeyrek Final’e, Kızlar Kategorisi’nde de Hande Kurtişoğlu’da Yarı Final’e kalarak Kırklareli’yi İstanbul’da en iyi şekilde temsil ettiler.
Kızlar Kategorisi’nde Nisan Özay ana tablodan Finale kalarak Kırklareli’ye 2.’lik Kupası ile döndü ve Kırklareli’nin gururu oldu.
9 yaşındaki Nisan Özay 10 Yaş Kategorisi’nde finale kalarak kendisinden beklenen başarıdan fazlasını elde ederek, 15 Eylül Ayı’nda yapılacak olan 10 yaş Türkiye Şampiyonası Finalleri’ne de katılmaya hak kazandı.  Nisan Özay bu başarısını Türkiye Finalleri’nde de elde ederse kendisine Milli takım kapısı da açılacak ve Teniste ay yıldızlı formayı giyerek İlimizi temsil edecek.  
Başta Nisan Özay olmak üzere Kırklareli’yi başarı ile temsil eden tüm minik sporcularımızı kutlar, başarılarının devamını dileriz. 
Kırklareli’de Tenis Sporu’nu sevdiren, kısa sürede Türkiye çapında başarılar elde edilmesi için öğrencileri ile durmadan dinlenmeden çalışan Tenis Antrenörü Selim Vatansever’e de teşekkürlerimizi sunuyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here