“Temiz çevre hakkımız, söke söke alırız”

7
* “5 Haziran Çevre Günü” dolayısıyla T.C. Kırklareli Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Tema ve Kırklareli Atatürk Ortaokulu katkılarıyla çevre yürüyüşü düzenlendi.
HABER MERKEZİ
“5 Haziran Çevre Günü” dolayısıyla Kırklareli Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Kırklareli Tema ve Kırklareli Atatürk Ortaokulu Çevre yürüyüşü düzenlendi. Valilik önünden başlayan yürüyüş Bankalar Caddesi, Belediye önü, Karaumur Caddesi, Hastane Caddesi güzergahında devam ederek İstasyon Caddesi bitiminde sona erdi. 
Öğrenciler ellerinde “Fidan Toprağın Çocuğudur, Onu Kendi Çocuğumuz Gibi Koruyalım”, “Çevre Korumanın Çözümü Eğitimden Geçer”, “Ağaç Çiçek Yeşillik Medeniyet Demektir”, “Elinle Yaktığın Ateşi Gözyaşınla Söndüremezsin” yazılı pankartlar ile yürüyüş yaptılar. 
* Atatürk Ortaokulu 100 öğrenci ile katıldı
Çevre yürüyüşüne Atatürk Ortaokulu 100 öğrenci, Şube Müdürü Ercan Aras ve Müdür Yardımcısı Funda Yılmaz katıldı. Yürüyüş sırasında bir açıklama yapan Müdür Yardımcısı Funda Aras; “ Atatürk Ortaokulu çalışanları ve öğrencileri çevre konusunda çok duyarlılar. Temizlik konusunda herkes elinden geleni yapıyor “ diye konuştu.
* Çevre ve Şehircilik tam kadro yürüyüşte
Çevre Günü faaliyetlerine katkıda bulunan Kırklareli Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü çevre yürüyüşüne şube müdürleri ve personel ile tam kadro katıldı. Çevre Yürüyüşüne Müdür Yardımcısı Emre Kalaycı, Yapı Denetim ve Yapı Malzemeleri Şube Müdürü Vedat Hersek, Tabiat Varlıkları Şube Müdürü Hasan Avşar, Çevre Yönetimi ve Denetimi Şube Müdürü Hüseyin Özgür, ÇED ve Çevre İzinleri Şube Müdürü Can Akdemir, İmar ve Planlama Müdürü Berrin Tutulmaz, Bilgi Teknolojileri İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Şube Müdürü Tarık Evelek, Alt Yapı ve Kentsel dönüşüm Hizmetleri Şube Müdürü Yücel Çelebioğlu, Proje Yapım ve Şube Müdürü Filiz Gündoğan ve personelin tamamı katıldı.
“5 Haziran Çevre Günü” faaliyetlerine katkıda bulunan TEMA Vakfı Başkanı Ali Korur, HasanTemel de katıldı. İstasyon Caddesi’nde biten yürüyüş sonrası Öğrenciler ve Öğretmenleri Çakıllı’da bulunan Ergene’nin doğduğu Piknik Alanı’na giderek piknik yaptılar. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here