Telefon dolandırıcılarına dikkat!

6
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, telefon ile bir banka aranarak dolandırıcılık gerçekleştirildi belirtilerek vatandaşların…
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, telefon ile bir banka aranarak dolandırıcılık gerçekleştirildi belirtilerek vatandaşların bunlara inanmaması gerektiği ifade edilerek şunlar kaydedildi:
“Son günlerde sık sık Ülkemiz genelinde gündeme gelen Telefon ile dolandırıcılık olayları sonucu birçok vatandaşımız mağdur olmaktadır. Son dönemlerde sabit ve 850 ile başlayan hatlardan vatandaşlarımız aranarak “…. Bankası ile yapmış olduğunuz sigortanın iptali yada devamı için kredi kartı bilgileri…” istenmektedir. Yapılan telefon görüşmesinde; kart bilgilerini vermek istemeyen vatandaşlarımızın mahkemeye verileceği ve Avukat ücreti talep edileceği gibi tehditlerde bulunularak kredi kartı bilgileri alınmaya çalışılmaktadır.
Lütfen bu tür taleplere inanmayınız. Vakit geçirmeksizin 155 Polis İmdat Hattı’nı arayarak bilgi veriniz. Kesinlikle herhangi bir kredi kartı bilgisi vermeyiniz, her hangi bir bankaya para yatırmayınız.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.