Tekstil Fabrikasında çıkan yangın korkuttu

16
* Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinin Yanıkağıl Köyü girişinde faaliyette bulunan Önallar Tekstil Fabrikası’nda öğle saatlerinde çıkan yangın akşam saatlerine kadar zor söndürüldü. Fabrikada çıkan yangında can kaybı yaşanmazken büyük çaplı maddi hasar meydana geldi.

HABER MERKEZİ
Tekirdağ iline bağlı Çerkezköy ilçesinin Yanıkağıl Köyü girişinde faaliyet halde bulunan Önallar Tekstil Fabrikası’nda yangın çıktı.
Tekstil fabrikasının arka kısmında bilinmeyen nedenden dolayı 31 Ocak günü öğle saatlerinde çıkan yangına 11 itfaiye aracı müdahale etti fakat akşam saatlerine kadar devam etti. Can kaybının yaşanmadığı yangında, oluşan hasarın boyutu büyük çaplı oldu. Elyaf, İplik Fabrikasının arka kısmında çıkan yangın, kısa sürede büyüyerek, bütün fabrikaya yayıldı. Yangına ilk etapta fabrika içerisinde müdahale edildi. Ardından da Çerkezköy, Veliköy, Kapaklı, Karaağaç ve Kızılpınar Belediyeleri ve Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesine ait itfaiye ekipleri, olay yerine gelerek yangına müdahale etti. Yangının giderek büyümeye devam etmesi üzerine, Velimeşe, Büyükyoncalı ve Saray itfaiye ekiplerinden de yardım istenildi. Bu Belediyelerin itfaiye ekipleri de, Yanıkağıl’a gelerek yangına müdahale etti. Ancak öğleden sonra başlayan yangın akşam saatlerine kadar kontrol altına alınabildi. Söndürme çalışmalarının tamamlanmasının ardından uzun bir süre de soğutma çalışmaları yapıldı. Can kaybının yaşanmadığı yangında maddi hasar meydana geldi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.