Teknolojideki Gelişim Pazarlama Stratejilerini de değiştirdi

6
TTNet Ürün Geliştirme Sorumlusu Ali Servet Eyüboğlu, Pazarlamada stratejilerinin artık mobil dünyaya kaydığını belirtti.

 

Eyüboğlu, Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’ndeki ”TTNet’le geleceğini netleştir” etkinliğinde yaptığı konuşmada, internet ve cep telefonlarının, insanoğlunun hayatına televizyondan sonra giren en önemli devrim olduğunu söyledi.
Karayolları Genel Müdürlüğü’ne 1965 yılında gelen bir oda büyüklüğündeki bilgisayarın Türkiye’ye giren ilk bilgisayar olduğunu ifade eden Eyüboğlu, ”Tırla Karayolları Genel Müdürlüğü’ne gelen ilk bilgisayarın üzerinden 50 yıl geçti, şimdi bilgisayarlar cepte taşınıyor. Bu teknolojinin ne denli hızlı ilerlediğinin bir göstergesi” dedi.
Eskiden, televizyonlar aracılığıyla mallarını tanıtmak isteyen reklam verenlerin artık tanıtımlarını mobil dünyaya kaydırdıklarını bildiren Eyüpoğlu, şunları kaydetti:
”Markalar, eskiden salonlarımıza, oturma odalarımıza giren televizyonlardan bizi etkilemeye çalışırdı. Şimdi artık pazarlama oyunu çerçevesinde, insanlara ulaşma yöntemi değişti. Mobil dünya yani internet ve cep telefonu, televizyonu yendi. Televizyon karşısındaki kitlenin yaşı, cinsi, neden hoşlandığını bilemezsiniz ama Facebook üyesi bir kişinin yaşından, takımına, cinsinden, beğendiklerine her şeyi bilebilirsiniz. Bunu televizyonda yapamazsınız, bunu dergide yapamazsınız.”
Trakya Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Can da, TTnet’i üniversitelerinde ağırlamaktan memnun oldukları söyledi.
TTnet Sponsorluk Müdürü Emirhan Avar da, TTnet’in 45 üniversiteyi dolaşmak için yola çıktığını ve Trakya Üniversitesi’nin bu yolculuktaki 27. üniversite olduğunu belirtti.
Konuşmaların ardından, üniversite öğrencilerine ”hafıza teknikleri, mülakat teknikleri, özgeçmiş yazma” konularında bilgi verildi.aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.