Tekirdağspor Türkiye Kupasına bir adım daha yaklaştı

53
* Türkiye Kupası Ön Eleme turunda Altınova Belediyespor’u 3-0’la geçerek 1. Tur’a yükselen BAL Ligi takımı Tekirdağspor, 1. Tur’da da 3 Lig Takımları’ndan İstanbulspor’u deplasmanda 5-0 gibi net bir skorla yenerek adını 2. Tur’a yazdırdı. 
STAT: İstanbul Bahçelievler İl Özel İdaresi
HAKEMLER: Turgut Doman, Mehmet Kaan Bingül, Barış Önal 
İSTANBULSPOR: Kubilay Çatal, Savaş Ünal, Efe Özcan, Yalçın Kılınç, Emre Özer, Fatih Bozok, Vedat Kuru, Deniz Karadeniz, Abdulkadir Kuzey, Egecan Çevir, Sefa Turan, 
TEKİRDAĞSPOR: Volkansel Yalçın, Mehmet Murat Gülbaba, Hasan Tosun, Tayfun Sabri Gümüşoğlu, Orhan Küçükertuğrul, Turgut Gönültaş, Uğur Kapısız, Taygun Vurgun, Birol Öztürk, Metin Çalışkan 
GOLLER: 15, 45, 89 ve 90’ncı dakikalarda Birol Öztürk, 77. dakikada Ergin Ersin 
HABER MERKEZİ
Bu sene Bölgesel Amatör Lig (BAL) 11’nci gurupta mücadele edecek olan Tekirdağspor, Spor Toto 3. Lig 1 Grup takımlarından İstanbulspor’u deplasmanda 5-0 yener Türkiye Kupasında 2. Tura yükselmeye hak kazandı 10 Eylül 2014 Çarşamba günü saat 15.30’da İstanbul Bahçelievler İl Özel İdaresi stadında oynan karşılaşmada 15 ve 45’nci dakikalarda Birol Öztürk ile bulduğu iki gol ile Tekirdağspor ilk devreyi 2-0 önde bitirdi. İkinci devreye de daha hızlı başlayan takım yine Tekirdağspor oldu 77’nci dakikada Ergin Ersin bir gol daha bularak durumu 3-0 yaptı.  ilk yarıda 2 gol atan ve maçın yıldızı olan Birol Öztürk 89 ve 90’ncı dakikada 2 gol daha atarak durumu 5-0 yaptı maçta başka gol olmayınca Tekirdağspor güçlü rakibini 5-0 gibi net bir skorla yenerek adını 2. Tura yazdırdı. Türkiye Kupasında diğer oynanan maçlarda alınan sonuçlar şu şekilde; 
Halide Edip Adıvarspor:1-Gaziosmanpaşa:3
İstanbul Güngörenspor:1-Çatalca spor:0
Anadolu Üsküdar 1908:1-Beyköy Belediyespor:0 (Uzatmada)
Tuzlaspor:3-Darıca Gençlerbirliği:1
Sandıklıspor:1-Kızılcabölükspor:0 (uzatmada)
Sakaryaspor:6-Sancaktepe Belediyespor:4 (Penaltılarla)
68 Yeni Aksaray Spor:2-Karaman Belediyespor:0
Derince Spor:2-Beylerbeyispor:1
Ankara Demirspor:1-Adliyespor:2
Tutap Şekerspor:1Çorum Belediyespor:3 (Penaltılarla)
Gölcükspor:2-Maltepespor:1
Manavgatspor:2-Denizli Büyükşehir Belediyespor:3
Kemer Tekirova Spor:2-Bucak Belediye Oğuzhanspor:0
Tire 1922:2-Bergama Belediyespor:0
Bartınspor:2-Zonguldak Kömürspor:0
FBM Makine Balçova Yaşam Spor:1-Çine Mandarspor:0
Orhangazispor:2-Yeşil Bursaspor:3
Dardanelspor:0-Ayvalıkgücü Belediyespor:1
Eyüpspor:4-Silivrispor:3 (penaltılarla)
İstanbulspor:0-Tekirdağspor:5
12 Bingölspor:1-Dersimspor:0
Erzincan Refahiyespor:1-Sivas Dört Eylül Belediyespor:2 (uzatmalarda)
Erzincan Belediyespor:1 Osmaniyespor Futbol Kulübü:0
Payas Belediyespor 1975:1-Kırkhanspor:2
Mardinspor:1-Cizre Spor:4
Nevşehir Spor Gençlik:0-Kahramanmaraş B.Ş. Belediyespor:1 (uzatmalarda)
Niğde Belediyespor:6-Kayseri Şekerspor:5 (Penaltılarla)
Sinopspor:2-Çankırıspor:4 (Penaltılarla)
Arsinspor:0-Büyükşehir Belediye Erzurumspor:1
Sorgun:0-Etimesgut Belediye Spor:2
Serhat Ardahan Spor:1-Sebat Proje Trabzon Akçaabat:2
Tatvan Gençlerbirliği Spor:5-Yeni Diyarbakır:6 (Penaltılarla)
Arhavi Spor:0 Bayburt Grup Özel İdare Gençlik ve Spor:3
Van Büyükşehir Belediyespor:2-Batman Petrol Spor:3 (Kadir Sinici)
Tekirdağspor Türkiye Kupasına bir adım daha yaklaştı
* Türkiye Kupası Ön Eleme turunda Altınova Belediyespor’u 3-0’la geçerek 1. Tur’a yükselen BAL Ligi takımı Tekirdağspor, 1. Tur’da da 3 Lig Takımları’ndan İstanbulspor’u deplasmanda 5-0 gibi net bir skorla yenerek adını 2. Tur’a yazdırdı. 
STAT: İstanbul Bahçelievler İl Özel İdaresi
HAKEMLER: Turgut Doman, Mehmet Kaan Bingül, Barış Önal 
İSTANBULSPOR: Kubilay Çatal, Savaş Ünal, Efe Özcan, Yalçın Kılınç, Emre Özer, Fatih Bozok, Vedat Kuru, Deniz Karadeniz, Abdulkadir Kuzey, Egecan Çevir, Sefa Turan, 
TEKİRDAĞSPOR: Volkansel Yalçın, Mehmet Murat Gülbaba, Hasan Tosun, Tayfun Sabri Gümüşoğlu, Orhan Küçükertuğrul, Turgut Gönültaş, Uğur Kapısız, Taygun Vurgun, Birol Öztürk, Metin Çalışkan 
GOLLER: 15, 45, 89 ve 90’ncı dakikalarda Birol Öztürk, 77. dakikada Ergin Ersin 
HABER MERKEZİ
Bu sene Bölgesel Amatör Lig (BAL) 11’nci gurupta mücadele edecek olan Tekirdağspor, Spor Toto 3. Lig 1 Grup takımlarından İstanbulspor’u deplasmanda 5-0 yener Türkiye Kupasında 2. Tura yükselmeye hak kazandı 10 Eylül 2014 Çarşamba günü saat 15.30’da İstanbul Bahçelievler İl Özel İdaresi stadında oynan karşılaşmada 15 ve 45’nci dakikalarda Birol Öztürk ile bulduğu iki gol ile Tekirdağspor ilk devreyi 2-0 önde bitirdi. İkinci devreye de daha hızlı başlayan takım yine Tekirdağspor oldu 77’nci dakikada Ergin Ersin bir gol daha bularak durumu 3-0 yaptı.  ilk yarıda 2 gol atan ve maçın yıldızı olan Birol Öztürk 89 ve 90’ncı dakikada 2 gol daha atarak durumu 5-0 yaptı maçta başka gol olmayınca Tekirdağspor güçlü rakibini 5-0 gibi net bir skorla yenerek adını 2. Tura yazdırdı. Türkiye Kupasında diğer oynanan maçlarda alınan sonuçlar şu şekilde; 
Halide Edip Adıvarspor:1-Gaziosmanpaşa:3
İstanbul Güngörenspor:1-Çatalca spor:0
Anadolu Üsküdar 1908:1-Beyköy Belediyespor:0 (Uzatmada)
Tuzlaspor:3-Darıca Gençlerbirliği:1
Sandıklıspor:1-Kızılcabölükspor:0 (uzatmada)
Sakaryaspor:6-Sancaktepe Belediyespor:4 (Penaltılarla)
68 Yeni Aksaray Spor:2-Karaman Belediyespor:0
Derince Spor:2-Beylerbeyispor:1
Ankara Demirspor:1-Adliyespor:2
Tutap Şekerspor:1Çorum Belediyespor:3 (Penaltılarla)
Gölcükspor:2-Maltepespor:1
Manavgatspor:2-Denizli Büyükşehir Belediyespor:3
Kemer Tekirova Spor:2-Bucak Belediye Oğuzhanspor:0
Tire 1922:2-Bergama Belediyespor:0
Bartınspor:2-Zonguldak Kömürspor:0
FBM Makine Balçova Yaşam Spor:1-Çine Mandarspor:0
Orhangazispor:2-Yeşil Bursaspor:3
Dardanelspor:0-Ayvalıkgücü Belediyespor:1
Eyüpspor:4-Silivrispor:3 (penaltılarla)
İstanbulspor:0-Tekirdağspor:5
12 Bingölspor:1-Dersimspor:0
Erzincan Refahiyespor:1-Sivas Dört Eylül Belediyespor:2 (uzatmalarda)
Erzincan Belediyespor:1 Osmaniyespor Futbol Kulübü:0
Payas Belediyespor 1975:1-Kırkhanspor:2
Mardinspor:1-Cizre Spor:4
Nevşehir Spor Gençlik:0-Kahramanmaraş B.Ş. Belediyespor:1 (uzatmalarda)
Niğde Belediyespor:6-Kayseri Şekerspor:5 (Penaltılarla)
Sinopspor:2-Çankırıspor:4 (Penaltılarla)
Arsinspor:0-Büyükşehir Belediye Erzurumspor:1
Sorgun:0-Etimesgut Belediye Spor:2
Serhat Ardahan Spor:1-Sebat Proje Trabzon Akçaabat:2
Tatvan Gençlerbirliği Spor:5-Yeni Diyarbakır:6 (Penaltılarla)
Arhavi Spor:0 Bayburt Grup Özel İdare Gençlik ve Spor:3
Van Büyükşehir Belediyespor:2-Batman Petrol Spor:3 (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here