Tekirdağ’da Türkiye Partisi 1. yılını kutladı

11
Türkiye Partisi Tekirdağ İl Başkanı Süleyman Furuncu, “Dileğimiz, hükümetin bundan sonra işçilerimizin hayatına mal olacak kazalara meydan verilmemesi için köklü tedbirler almakta gecikmemesidir” dedi.

Furuncu, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye Partisi’nin birinci kuruluş yıl dönümünü kutladıklarını bildirdi.
Zonguldak’ta hayatını kaybeden maden işçileri için derin üzüntü duyduğunu belirten Furuncu, vefat eden işçilere Allah’tan rahmet, aile üyeleri ve yakınlarına baş sağlığı dediğini ifade etti.
Türkiye’de böylesine acı veren olaylar meydana gelmeden gerekli tedbirler alınmadığını anlatan Furuncu, bu noktada en büyük sorumluluk payının hükümete ait olduğunu kaydetti.
Furuncu, şunları kaydetti:
“Dileğimiz, hükümetin bundan sonra işçilerimizin hayatına mal olacak kazalara meydan verilmemesi için köklü tedbirler almakta gecikmemesidir. İşte biz Türkiye Partisini, ülkemizi 21. yüzyılın ilk çeyreğinde böylesine ilkel bir zihniyetin yönetmemesi için kurduk. Dünya, hızla değişiyor. Bütün ülkelerde geçen yüzyılların eskiyen yönetim anlayışları hızla geride kalıyor. İnsanlık, daha fazla demokrasi, daha fazla insan hakları ve özgürlük, insana ve emeğe daha çok saygı, daha çok refah, her alanda adalet, en çok da sosyal adalet ve daha kaliteli bir yaşam istiyor.” aa

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here