Tekirdağ Anadolu Lisesi : 79 – 49 : Kırklareli Belediyespor

21
Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi A Grubu 3. hafta karşılaşmaları kapsamında 6 Aralık 2009 Pazar günü saat 16.00’da Tekirdağ İsmet İnönü Spor Salonunda Tekirdağ Anadolu Lisesi ile Kırklareli Belediyespor karşı karşıya geldi.


HABER MERKEZİ
 Maçta Burak Demir hakemlik yaparken, 1. Yardımcı Hakem Ali Murat Dağlı, 2. Yarımcı Hakemliği Hasan Kazım Arin yaptı.TALSK çok iyi adam adama savunma yaparak başladı ve 06:45 te 9-0 lık seri yakalayarak öne geçti.TALSK kaptanı Gürcan Çetinkaya ‘nın organize ettiği hücum setlerinde başarılı olmaya devam eden TALSK ilk periyodu 19-6 önde kapadı.İkinci periyoda da aynı baskılı savunmaya devam eden TALSK Emre Pınarbaşı ve Ümit Kurnalı’ nın basketleri ile fark giderek açılmaya devam ediyordu.Karşılaşmanın 03:37 lik süresinde TALSK’ın 31-15 lik üstün skoruyla geçildi.Kırklareli Belediye SK Antrenörü Nejat Deyrin’in yapmış olduğu her müdahaleye karşılık veren TALSK aradaki farkı korumasını bildi.Kadrosunda sakatlığı geçen Dağhan Dağlı’dan da çok fayda sağlayan TALSK devreye 35-20 lik skorla girdi.
Üçüncü periyoda da çok hızlı giren, savunma ve hücum organizasyonlarında çok iyi bir ritim yakalayan TALSK; Ümit Kurnalı ve Gürcan Çetinkaya’nın ikili oyunları ile bulduğu sayılarla devam ederken İbrahim Yıldırım da skora katkı yapmasıyla fark giderek açıldı.TALSK 02:15 te 20 sayılık (57-27) farka ulaştı.Özellikle savunmada iyi oyununa devam eden TALSK rakibine hiç fırsat vermeden son çeyreğe 58-34 önde giriyordu.
Son çeyrekte Kırklareli Belediyesi SK. tam saha baskı ile başlasa da bu baskıdan Barış Aydoğan ile rahat çıktı.Kaptan Gürcan Çetinkaya’nın dış atışlardan bulduğu 3 sayılık basketlerle farkı sürekli koruyan TALSK maçıda rahat almasını bildi..(79-49) Son çeyrekte genç oyunculara da şans veren her iki takım centilmence sahadan ayrıldılar.

1.Periyot : 19-6
2.Periyot : 35-20
3.Periyot : 58-34
4.Periyot : 79-49
Müsabakadan sonra karşılaşma ile ilgili değerlendirme yapan TALSK Antrenörü Turan Kaya “ Öncelikle tüm oyuncularıma bugün göstermiş oldukları performanstan dolayı teşekkür ediyorum.İnandıklarında nelerin olabildiğini, neleri başarabildiklerini bu maçta görmeleri beni memnun etti. Felsefemiz klasik olacak belki ama savunmadan geçiyor. Savunmayı bugün iyi yaptık. EBBL A Grubunda ilk üç hedefimiz doğrultusunda bir üst gruba kalabilmek için fiziksel ve mental antrenmanlarda özellikle evimizde oynadığımız maçları almak için çok çalışıyoruz. Hedeflediğimiz düzeyde ki oyunumuzu sergilemeye başladık.Ama halen hücum organizasyonlarında sıkıntılarımız var.Savunmada çok gayretliyiz fakat oyunun bazı dönemlerinde düşüş yaşıyoruz. Bu eksiklerimizi de gidermek için çalışıyoruz.Geçmiş yıllarda TB2L ve EBBL tecrübesi olan Kulübümüz, 4 yıl aradan sonra tekrar EBBL’de mücadele ediyor.Bu sezon altyapıdan yetiştirdiğimiz genç oyuncularımız ile iyi bir kimya yakalayan, takımımıza önemli katkılar yapan, TB2L tecrübesine sahip kaptanımız Gürcan Çetinkaya ile  Ümit Kurnalı ya teşekkür ediyorum. Şu an için 3 müsabakanın 2’sini almış durumdayız. Bugün Kırklareli Belediye SK. maçını farklı almış gözükebiliriz. Sadece Kırklareli Belediye SK ’nın fikstür dezanvatıjını iyi değerlendirdik. Ancak bulunduğumuz grup birbirine çok denk takımlardan kurulu olduğu için her maça final maçı gözüyle bakıyoruz. Grupta mücadele eden tüm rakiplerimize saygı duyuyoruz. Haftaya zorlu Best Balıkesir deplasmanı var. Galip gelmek istiyoruz. Rakibimizin gücünü de biliyoruz. Hedefimiz İlimizi en iyi şekilde EBBL’de temsil etmek ve Ülkemiz basketboluna bir nebze de olsa katkı sağlamaktır. Bizi destekleyen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
Bu sonuçla Tekirdağ Anadolu Lisesi 3. sırada olurken Kırklareli Belediyespor aldığı 3 mağlubiyetle ligin dibine demir attı.(dy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here