Tek Rumeli’de Kaynarca Gecesi yaşandı

75
* Başkan Türker “Bayanlarımızı biraz ev stresinden uzaklaştırdıysak ne mutlu bize”
* Başkan Türker “Bayanlarımızı biraz ev stresinden uzaklaştırdıysak ne mutlu bize”
HABER MERKEZİ
Tek Rumeli TV’de yayımlanan Faruk Yılmaz’ın programına 22 Ekim 2014 Çarşamba akşamı saat 21.00’de Kırklareli’nin Pınarhisar İlçesi’ne bağlı Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker ve Kaynarcalı vatandaşlar katıldı.
Faruk yılmaz programın çok eğlenceli geçtiğini söylerken Kaynarcalı vatandaşların çok neşeli insanlar olduğunu onlarla program yapmanın çok zevki olduğunu vurguladı. Programa telefonla bağlanan CHP Pınarhisar İlçe Başkanı Volkan Ertan Programı ilgiyle izlediğini belirterek; “ Başkan Türker’i çok seviyoruz Tebrik ediyoruz Kaynarcalı hemşerilerime de iyi eğlenceler diliyorum” dedi.
Programa konuk olarak katılan Başkan Serdar Türker Faruk Yılmaz’ın; “Kaynarca’yı bize anlatır mısınız?” sorusu üzerine şunları kaydetti:
“Kaynarca’yı Su Diyarı olarak nitelendiren Türker, Dünyaca ünlü kaynak sularımızla, Trakya’da günümüze kadar işlevini sürdüren 250 yıllık tek taş değirmeniyle, 1100 yıllık kilisesiyle ve 2000 yıllık mağaralarıyla tarihi değerlere sahip bir beldedir. Kaynarca olarak çevremize de sahip çıkıyoruz 5 Profesörün geldiği çok ses getiren bir Çevre Sempozyumu düzenledik. Kaynarcamız birçok güzelliği bir arada taşıyan bir beldedir. Kaynarcamızın Meşhur kuru fasulye ve Taş değirmenimizden Meşhur Mısır unumuzu size getirdim ve hatırımızın hiç bitmemesi için size Kahve fincanı hediye etti. Sizin programınıza vatandaşlarımın ilgileri çok yüksek buraya sadece 70 vatandaşımla geldim ama şuanda bütün Kaynarcanın gözü kulağı burada herkesin selamını getirdim.”
* “Suyu damardan içeceksen Kaynarcaya geleceksin”
Faruk Yılmaz’ın; “Programda yabancı yok ep beraberiz bea” sözleri stüdyoyu iyicene coşturdu. Şarkılar-türkülerle neşeli bir şekilde geçen program da pankartlarda yazan yazılar büyük ilgi çekti. Pankartlarda “Suyu damardan içeceksen Kaynarcaya geleceksin, Yazı bir başka Kışı bir başka En güzel Belde Kaynarca, Sevginin kardeşliğin barışın tarihidir Kaynarda” yazıları vardı. 
Kaynarcalı Vatandaşlar Stüdyoyu Türk Bayrakları ile güzelleştirirken Başkan Türker’in Faruk Yılmaz’a Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün posterini hediye etmesi ile programda alışlar hiç adeta hiç kesilmedi. Programın sonuna doğru herkesi eğlendiren Fulya Kızıltaş bütün vatandaşları ortaya çıkararak oynatmayı da eksik etmedi. (Berkay Çamlı)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here