Tayvan Boksu Süper Lig 2. Ayak Müsabakaları yapıldı

32
* Edirne’nin Keşan ilçesinde, Muay Thai Federasyonu tarafından düzenlenen Süper Lig’in 2. ayak müsabakaları yapıldı.

 

Edirne’nin Keşan ilçesi Festival Alanı’nda yapılan müsabakalar, Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Federasyon Başkanı Halil Durna, Keşan Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, Ticaret ve Sanayi Odası ve sponsor firmaların desteği ile düzenlenen müsabakalar öncesinde yaptığı açıklamada, Federasyonun ismini çoğu insanın söyleyemediğini, ama daha çok kullandıkları dille, ”Tay Boks”, yani ”Tayvan Dövüşü” manasına geldiğini söyledi.
Muay Thai müsabakalarının önce illerde, daha sonra bölgelerde, sonra da Türkiye Şampiyonası şeklinde devam ettiğini vurgulayan Durna, şöyle devam etti:
”Bu şampiyonada ilk 4 dereceye giren sporcularımız devamlı dinç ve zinde kalsınlar, antrenmansız kalmasınlar, ona göre Avrupa ve Dünya Şampiyonası’na gitsinler diye kendi aralarında lig müsabakaları yapıyoruz. Bugün bu lig müsabakalarından üçüncüsünü yapıyoruz. Bu yıl 12 lig müsabakası yapacağız. Burada başarılı olan sporcularımız ülkemizi Dünya Şampiyonası’nda temsil edecekler.”
Büyük ve Genç Erkek ve Bayan Kategorileri’nde yapılan müsabakalarda Bayanlar’da Gizem Şakar, Zehra Aslan’ı, Gizem İslam da Gülçin Tatar’ı, Erkekler’de de Ali Ekber Erocağı, Erkan Uysal’ı, Ali Batmaz, Onur Kebuda’yı, Yılmaz Öztürk, Ahmet Yokuş’u, Kürşat Çubuk, Volkan Başak’ı yenerken, rakibi gelmeyen Mehmet Akif Topçu’da galip ilan edildi.
Keşan Kaymakamı Metin Borazan’ın hakemlik yaptığı ağır sıklet unvan maçında ise uluslararası turnuva birincisi Keşan Akademi Gençlik Spor’dan Murat Ali Güneysu, İstanbul Avşar Spor’dan Marmara Turnuva birincisi Savaş Avşar’ı yendi. Müsabakalara katılan sporculara Keşan Belediyesi ve kuruluşlar tarafından çeşitli ödüller verildi. aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here