Tarlacı; “Ramazan boyunca fırın denetimlerimiz sürecek”

11
Kırklareli’de faaliyet gösteren Ekmek Fırınları ile un ve Unlu Mamuller İmalat Yerleri denetimden geçti.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’de faaliyet gösteren Ekmek Fırınları ile un ve Unlu Mamuller İmalat Yerleri denetimden geçti.
03 Temmuz 2014 Perşembe günü Kırklareli Belediyesi Zabıta Ekipleri tarafından denetlenen Fırınlarda herhangi bir sorunla karşılanmadı. Denetimler sırasında,  fırınları öncelikle hijyen, ekmek ve pide gramajı hususunda denetleyen zabıta ekipleri, ayrıca fiyat tarifelerine uygunluk, temizlik, iş elbisesi gibi hususları da kontrol etti. Ekmek ve pide gramajını tartan Zabıta Ekipleri gramaj konusunda da herhangi bir sorun ile karşılaşmadı. Ramazan Ayı’nı vazgeçilmezinden olan Ramazan Pidesi’nde Tekli 250 gram, Çiftli 500 gram, Tekli Ekmek 250 gram, Çiftli Ekmek 500 gram, Üçlü Ekmek ise 800 gram olarak tartıldı.
Yapılan denetimler sonrası bir açıklama yapan Zabıta Müdürü Mehmet Tarlacı, denetimlerde genel olarak fırınların kurallara uyduğunu söyledi. Bazı fırınlarda zaman zaman ufak kusurlar tespit edildiğini söyleyen Tarlacı, bu konuda fırın sahiplerine gerekli uyarıların yapıldığını söyledi. Tarlacı yaptığı açıklamada şunları kaydetti;
“Denetimlerde fırınlarımız genel itibariyle kurallara uymaktadır. Bazı fırınlarımızda zaman zaman göze çarpan ufak tefek kusurlar da tespit ederek kendilerine gerekli uyarılarda bulunduk. Vatandaşlarımız fırınlarda üretilen unlu mamulleri standartlar ölçüsünde ve sağlıklı koşullar içerisinde gönül rahatlığıyla alabilmesi için, Belediye Zabıta Müdürlüğü Ekiplerimizce denetimlerimiz devam edecektir”  (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here