Tarlacı; “Mahalle aralarındaki hurda araçları topluyoruz”

19
Kırklareli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, çevre ve görüntü kirliliğine yol açan, atıl durumda bulunan mahalle aralarındaki araçları topluyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, çevre ve görüntü kirliliğine yol açan, atıl durumda bulunan mahalle aralarındaki araçları topluyor.
Mahalle aralarında, boş arazilerde, cadde ve sokaklarda ki terk edilmiş kullanılamaz haldeki araçları, olumsuz görüntü oluşturmaları, bulunduğu cadde ve sokaklarda mahallelinin huzurunu bozduğu için toplanmaya başladı.
Kırklareli Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Tarlacı, konu ile ilgili yaptığı açıklamasında; “Son zamanlarda gelen yoğun şikayetler neticesinde cadde ve sokaklarda tespit edilen 22 Adet Motorlu kara taşıtı yapılan çalışma sonucu kaldırılarak görüntü ve çevre kirliliğine son verildi. Dolayısıyla şehrimizde bulunan tespit edilen hurda araçlar toplanacak. Bu konuda duyarlı davranarak belediyemize (ALO 153) ihbarda bulunan vatandaşlarımıza da şimdiden teşekkür ederim” dedi.
Kaldırılan kara taşıtlarının Belediye Asfalt Şantiyesinde muhafaza altına alındığını belirten Tarlacı, yapılan kontrollerde tespiti yapılan kullanılamaz haldeki kara taşıtlarının bundan sonra da kaldırılmaya devam edileceğini belirtti.
* 477 TL. ceza kesilecek
Yapılan çalışmalar sonrası yasa gereği kullanılamaz hale gelen motorlu kara veya deniz nakil araçlarını ya da bunların mütemmim cüzlerini sokağa veya kamuya ait sair bir yere bırakan kişiye 477 TL idari para cezası verileceğini belirten Tarlacı, araçların kaldırılmasına ilişkin masraf da kişiden ayrıca tahsil edileceğini sözlerine ekledi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here