“Tarımsal Yenilik ve Bilgi Sistemi” anlatıldı

9
Kırklareli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda “Tarımsal Yenilik ve Bilgi Sistemi Bölge ve İl Grup Toplantılarımızın” işleyişi hakkında Kırklareli Ziraat Odaları Yöneticilerinin, Yetiştirici-Üretici Birlik Yöneticilerinin ve Tarımsal amaçlı Sulama Kooperatifi Yöneticilerinin katılmış olduğu bir tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.
HABER MERKEZİ
Tarımsal Araştırma, Yayım ve Eğitim Fonksiyonları ile faaliyet gösteren Kamu ve Özel Kuruluşlar arasındaki İşbirliğini etkin hale getirerek, koordinasyonu artırmak, geliştirilen uygun Teknolojilerin hızlı bir şekilde Çiftçi ve diğer kullanıcılara aktarılmasını ve bu işlevin kurumsallaştırılmasını sağlamak amacını taşıyan toplantının açılış konuşmasını İl Müdürü Dr. Hakan Keçeci yaptı.
Toplantı; İl Müdürlüğümüz Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Ayhan Çelik’in İlimizdeki Tarımsal Verilerin durumunu gösteren sunumundan sonra İlimiz Atatürk Toprak Su ve Tarımsal Meteoroloji Araştırma Enstitüsünde görevli ve Tarımsal Yenilik Sistemi İl Grup Koordinatörü olan Dr. Mehmet Fırat Baran’ın Enstitüdeki araştırmalar hakkında bilgi vermesi ve karşılıklı soru ve sorunların konuşulması ile sona erdi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here