Tarımsal Kredi yapılandırması 3 ay uzatıldı

15
* Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası, çiftçilere sadece faizini ödeyerek kredi borcunu ertelemesi için sağladığı kolaylıkla 31 Aralık 2009 tarihinde dolan süreyi 3 ay daha uzattı.

HABER MERKEZİ
Ziraat Bankası Kırklareli Şubesi tarafından yapılan açıklamada, ekonomik gelişmeler dikkate alınarak bu süreyi 31 Mart 2010 tarihine kadar uzatma kararı aldıklarını söyledi. Böylece kredi borcu ödemeleri için çiftçilere 3 ay daha süre verilmiş oldu. Söz konusu kolaylığa ilişkin kararın 1 Nisan 2009’dan itibaren uygulanmak üzere Mart ayında alındığı hatırlatıldı.
Ziraat Bankası Kırklareli Şubesi tarafından da uygulanmaya başlanan konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “O zaman itibariyle 4,2 milyar liralık kredinin bu uygulamadan yararlanma imkanı vardı. Bugün itibariyle 154 bin çiftçi başvurarak 2,3 milyar liralık kredi borcunu yeniden yapılandırdı. Süre uzatımı ile yeniden yapılandırılacak kredi miktarının 3 milyar liraya ulaşmasını bekliyoruz. Bu kapsamda başvuran bütün çiftçilerin kredisi yeniden yapılandırıldı” denildi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here