“Tarım ve İnsan” temalı 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması düzenleniyor

9
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Yayın Dairesi Başkanlığı; “Tarım ve İnsan” temalı 2. Ulusal Fotoğraf Yarışmasını düzenliyor. 


HABER MERKEZİ 
Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından, 2009 yılı içerisinde düzenlenen “Tarım ve İnsan 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması”na; 407 yarışmacı 1707 eseriyle katılmıştı. Dereceye giren eserler, Türkiye genelinde düzenlenen sergilerle kamuoyunun beğenisine sunuldu.
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından 2010 yılında ikincisi gerçekleştirilecek olan Ulusal Fotoğraf Yarışmasına başvurular başladı. Genel Katılım, Çiftçi, Öğrenciler, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Mensupları olmak üzere 4 kategoride düzenlenecek olan Ulusal Fotoğraf Yarışmasında, birinci yarışmaya göre, yarışma ödül miktarları arttırıldı.  Denizbank ve Canon Mas Deha’nın katkılarıyla hazırlanan yarışmada eseri birinci olan yarışmacıya 3 bin TL para ödülü verilecek. Eseri ödüle layık görülen 6 yarışmacıya ise toplamda 10 bin TL para ödülünün yanı sıra Canon fotoğraf makineleri hediye edilecek. Ayrıca dereceye giren eserler, Türkiye sergileri kapsamında kamuoyunun ilgisine sunulacak.
Tarım ve İnsan konulu ikinci fotoğraf yarışmasının jüri üyeliklerini;  Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Yayın Dairesi Başkanı Recep Tezgel, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyeleri Mehmet Arslan Güven ve Dr. Serhat Kaymas, Türkiye’de fotoğraf alanında tek Devlet Sanatçısı olan Ozan Sağdıç, Denizbank Kültür ve  Sanat Danışmanı Perihan Yücel ve gazeteci – belgesel yapımcısı  Coşkun Aral  yapacak.
Tarım ve İnsan konulu 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması’na başvurular ise, 20 Temmuz 2010 tarihinde sona erecek. (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here